Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ısıtıcı lamba hakkında

Atyxah

Gümüş 5 Üye
92f79c95-ecf2-4034-a2d0-03c9609ce951.jpg
19d9091a-83ee-41ec-90be-20c5c34f9f68.jpg
60b09358-ae3c-44ce-a4ae-dc5e1e2296b4.jpg

bu şekil bir ısıtma lambası koydum derece ölçemiyorum ama kuru alan büyük olduğu için hayvan kendini yakmayacak yere kendi geçebilir mi 4cm kabuk boyu var 20cm felan kuru alan uzunluğu bi o kadar da genişliği var

40w normal armut ampul kullandım

duy çok ısındığı için arduinoya bağlayıp 55dakika açıp 10 dakika soğuması için kapatacak sonra 55 dakika tekrar yanacak 12 saat bu şekilde devam edecek bu şekilde bir sorun teşkil eder mi ?

Çanağın arkasını açın. Sadece genişleyen kısmına dolayın. Bu hali lambanın daha da ısınmasına neden olur.

Zamanlayıcı düzeni uygun bu şekilde ayar yapabilirsiniz.

Yavru hayvanlar ısınırken su kaybettiklerinin farkına varamazlar. Isı tatlı gelir. Olduğu yerde mayışıp kalırlar. Sonuç ölüme kadar gider.

Yetişkin kaplumbağalar bu konuda daha bilinçlidir. Kalın kabuk kalın derileri onları korur. Çok ısınırsalar ağızlarını açıp kendilerini serinletmeye çalışırlar olmazsa başlarını kabuk içine sokarlar, yer değiştirirler yada suya inerler.

Alüminyum folyoyu o kadar fazla yaymayın biraz kısaltın. Alan hava alsın.

Bu haliyle 60 watt ampul etkisinde ısıya gelir.

Kullandığınız soft ampul mü? Linkini atar misiniz internetten aldiysaniz.

Artık filamanlı ve halojen ampulde soft üretmiyorlar. Denk gelirseniz bulursunuz. Soft sadece ledlerde var o da ısı vermez.

Geri