Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yavru su kaplumbağam yem yemiyor

akvaryum 70x30x45 boyutunda. yaklaşık 50-60 litre. kaplumbağamın kabuk boyu yaklaşık 5.5cm, yem olarak ahm gammarus, tropical biorept w, sera raffy p, tetra reptomin kullanıyorum. su ısıtıcısı olarak tetra ht 50w kullanıyorum, filtre olarak sunsun hj 752 yi kullanıyorum, üst kısım sünger alt kısım elyaf, masa lambası olarak knitex ktx mandallı masa lambasını kullanıyorum, lamba olarak halojen 42w kullanıyorum kuru alan sabit olarak 32-33 derecede.

Ekli dosyalar

• 1689807450478.png
    1689807450478.png
    629 KB · Görüntüleme: 12
  • 1689807515122.png
    1689807515122.png
    2.5 MB · Görüntüleme: 12
  • 1689807563148.png
    1689807563148.png
    1.2 MB · Görüntüleme: 11
akvaryum 70x30x45 boyutunda. yaklaşık 50-60 litre. kaplumbağamın kabuk boyu yaklaşık 5.5cm, yem olarak ahm gammarus, tropical biorept w, sera raffy p, tetra reptomin kullanıyorum. su ısıtıcısı olarak tetra ht 50w kullanıyorum, filtre olarak sunsun hj 752 yi kullanıyorum, üst kısım sünger alt kısım elyaf, masa lambası olarak knitex ktx mandallı masa lambasını kullanıyorum, lamba olarak halojen 42w kullanıyorum kuru alan sabit olarak 32-33 derecede.
Çok güzel. Teşekkür ederim. Fikir oldu benim içinde

bu arada belirtmiş olayım akvaryum 6mm camdan yapıldı ve kuşak atıldı. siz 7mm camdan yaptırırsanız daha sağlıklı olur.

Foruma hoşgeldiniz.

Hayvan muhtemel üşütmüş. Eczaneden gentagut damla alın. Sabah akşam ağzına 2 damla damlatın. Açmazsa dik tutup 10-15 saniye arayla ikişer damla ruj sürer gibi ağız çevresine sürün.

Akvaryum düz dikdörtgen olmak kaydıyla ne kadar büyük olursa o kadar uzun süre gider.

Lambayı bu konuda yazdım. Knitex marka uygun. Deveboynu lambanız varsa o da olur.

Herşeyi netten alın yemler hem taze hemde ucuz olur. Öncelikli atakan petshopa bakın sonra cimri yada akakçe üstünden.

Yem açıksa olmaz. Kapalı kutu olacak. Gammarusu tetra, sera, dajana yada tropical marka alın.

Stick yem olarak tetra reptomin baby yada tropical axothl yemi alın. Bulabilirseniz omega one juvenile yavru kaplumbağa yemi de olur.

Haşlanmış yumurta akı ve birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası da verebilirsiniz.

Vitamin olarak deep fix reptivit alın. Yem yiyene kadar her gün gentagut gibi ama günde bir damla verin.

Bakım ile ilgili bu konuyu da inceleyin.
Bu sabah yumurta beyazından verdim yedi 😊 gentaguta gerek varmdıır sizce halen hasta değil anladığım kadarıyla. Yemi sevmiyor ya da sadece yumurta seviyor 😁 kıyma ve yeme hiç bakmıyor çünkü

Kaplumbağa için hazır akvaryum bulmak çok zor. Hazır akvaryumlar çok küçük oluyor zaten birde sizde 2 kaplumbağa varmış. Camcıya yaptırın akvaryumu. 65x40 akvaryum uzun süre idare eder iki kaplumbağayı. Kuru alanı akvaryumun içine yada dışına yapabilirsiniz. Su yuksekliği 30cm olacak şekilde yaptırın. Plastik kapta kışı çıkaramaz o hayvanlar sonbahara kadar yaptırmaya çalışın. Lamba işini şimdiden halledin.

Hayvanı kesinlikle balkona cıkarmayın büyük ihtimalle balkonda üşütmüş. Akvaryumda aydınlatmanın öenmi yok önemli olan ısı verecek bir lambasının olması. Gentaya ve ve vitamine acilen başlayın ve kullanmaya devam edin bir süre.

Kaplumbağa için hazır akvaryum bulmak çok zor. Hazır akvaryumlar çok küçük oluyor zaten birde sizde 2 kaplumbağa varmış. Camcıya yaptırın akvaryumu. 65x40 akvaryum uzun süre idare eder iki kaplumbağayı. Kuru alanı akvaryumun içine yada dışına yapabilirsiniz. Su yuksekliği 30cm olacak şekilde yaptırın. Plastik kapta kışı çıkaramaz o hayvanlar sonbahara kadar yaptırmaya çalışın. Lamba işini şimdiden halledin.
Şimdi Petshopa baktım. 60 vardır ya da yoktur ama eni dar 20 cm belki dediğiniz gibi. 250 lira diyor. Evet yazın yine bi nebze de kışın daha hassas sanırım

Hayvanı kesinlikle balkona cıkarmayın büyük ihtimalle balkonda üşütmüş. Akvaryumda aydınlatmanın öenmi yok önemli olan ısı verecek bir lambasının olması. Gentaya ve ve vitamine acilen başlayın ve kullanmaya devam edin bir süre.
Yani dediğim gibi yaz olduğu için hiç aklıma gelmedi. Biraz burda okuyunca esinti olmaması gerektiğini öğrendim. Vitamini internetten sipariş verdim. Diğerini de eczaneye sorucam

Ben cumartesi günü aldım daha bir hafta olmadı. Aldığımdan beri yemiyor. Diğerine göre çok ürkek yerini yadırgadı, alışma süresi diye düşündüm

akvaryum küçük ve pahalı. ben 70x30x45 boyutundaki akvaryumumu + özel kuru alanda dahil camcıya toplam 600tlye yaptırmıştım.
Ben şimdi bi camcıyla konuştum. Uzunluk 60 genişlik 40 derinlik 30 şeklimde 5 ml kalınlığında 500 lira dedi. Kuru alan da yaparsa ekstra artacak fiyat tabi.

Akvaryumun ölçüsünü belirleyin filtre ve su ısıtıcısına ona göre bakalım.

Bu hayvanlar salmonella taşır. Sucul ortamda yaşadıkları için salmonella bulaşı riski yüksektir. Onun için çocuklar temas ettiğinde ellerini iyice sabunlasın. Göz ve ağız yoluyla bulaşır.

Öncesi el yıkama da hayvanın sağlığı için.
Merhaba. Akvaryumun ölçülerini biraz daha küçültsek nasıl olur. Uzunluk 55 en 30 derinlik 25 olsa yeterli olur mu sizce

Merhaba. Akvaryumun ölçülerini biraz daha küçültsek nasıl olur. Uzunluk 55 en 30 derinlik 25 olsa yeterli olur mu sizce
Yukseklik 25 olacaksa bence az. 70x30x45 yaptirabilirsiniz bu ortalama 1 yil goturur. Eger omurluk akvaryumdan onceki son ara gecisli akvaryum olmasini istiyorsaniz 80x35x50 boyutundada yaptirabilirsiniz.

Cam kalinligi minimum 6mm olmali. 7 veya 8mm olursa daha sağlam olur tabiki.

Geri