Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kamlubagamin boynunda birseyler cikti yardim edermisiniz

tufan95

Yeni Üye
Kaplumbagamin boynunda iki tane beyaz birseyler cikti alali 5 gun oldu ne yapmaliyim evde nasil tedavi edebilirim onerilerinizi bekliyorum

Cvp: kamlubagamin boynunda birseyler cikti yardim edermisiniz

Fotoğraf yayınlarsan daha iyi olur.

Sivilce gibi bir şey mi?

Benim de başıma aynı şey gelmişti, küçük kaplumbağamın boynunda o beyaz nokta çıktı veterinere götürdüm (sen de buradaki önerileri uygulamadan önce muhakkak veterinere götür) vitaminsizlikten dediler. Güneş alıp almadığını sordu çok güneş alamıyordu bizimkiler, güneşlendirmem gerektiğini ve de yemlerine damlatacak bir vitamin ilacı verdiler. Yemini verirken o ilacı yeme damlatıp veriyorum 1 hafta filan kullandım beyaz nokta kayboldu. Halen biraz etkisi duruyor ama zamanla geçecektir

Fotograf yuklemeye calistim buyuk boyutlu oldugu icin olmadi. Ben hergun guneslendiriyorum bide karides veriyorum yem olarak bugun oldu daha onceden yoktu evde bir seyler yapamazmiyim

Bu iste cikan seyler

Ekli dosyalar

• PhotoGrid_1372092737016-1.jpg
    PhotoGrid_1372092737016-1.jpg
    85.2 KB · Görüntüleme: 116

Karidesi açıktan mı alıyorsun? Tarihi geçmiş olabilir.

Beslenme konusunda moderatörlerin bazı menüleri var buraya yazacaklardır, onları dikkate almalısın. Fakat dediğim gibi başına buyruk hareket etmeden önce veterinere götürmekte fayda var.

Bu daha net

Fotograf yuklemeye calistim buyuk boyutlu oldugu icin olmadi. Ben hergun guneslendiriyorum bide karides veriyorum yem olarak bugun oldu daha onceden yoktu evde bir seyler yapamazmiyim

Ekli dosyalar

• PhotoGrid_1372092946660-1.jpg
    PhotoGrid_1372092946660-1.jpg
    62 KB · Görüntüleme: 108
Parazit olabilir ama bana daha çok basit bir iltihabik durum gibi geldi. Veteriner ziyareti şart. Sonuçta kist yada tümörse ki sanmam genede kontrol edilmiş olur.

Geri