Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kamplumbagam hasta mi ?

alisal14

Yeni Üye
kamplumbagam gunes goren pencerenin onunde,filtresi olan orta buyuklukte bir akvaryumun icinde...Yemini cok iyi bir sekilde yiyor hatta dun 2 adet yem yedi yaklasik 2 aydir da burnundan ufak baloncuklar geliyordu internetten baktigimda cigerlerden kaynaklanan bir hastalik olabilecegini dusundum lakin diger belirtiler olmadigindan ve baloncuklarida 2 gunde 1 defa gormem sebebiyle pek ilgilenmedim lakin 2 , 3 gun once desenli bir sekilde kabugunda bir beyazlama oldugunu gordum ama cok az bugunde elime aldigimda alt kabugunun ortasinin sanki yarilmis oldugunu gordum kendisi cok hareketli az once elime aldim biraz oynadim gayet kendindeydi lakin cogu zaman uyuyor genelliklede kuru alanda %60 kuru alanda uyuyor %40 da suyun icinde uyuyor diyebiliriz fotograflarini ekliyorum hasta olup olmadigindan emin olmak istiyorum

Cvp: Kamplumbagam hasta mi ?

Kaplumbağanız kaç aylık ve günlük ne kadar yem ve ek yem yiyor?Kapluşun kafa ve kollarının da göründüğü bir fotoğraf ekleyebilir misiniz?

kuru alan konusunda sıkıntı yok gibi ama daha fazla fotoğraf gerekli: bunun gibi bir şeyle hiç karşılaşmadım ben.. yamuk yüzme, batamama yada su yüzeyine çıkmakta zorluk var mı? gözleri ne alemde? onların da fotoğraflarını eklerseniz daha faydalı olabiliriz.. birde güneş ışınları camın arkasından faydalı olmaz aklınızda bulunsun..

fotograflari yarin sabah ekleyecegim bana kaplumbaga hediye gelmisti subat ayinda petshoptan alindigini dusunerek 7 8 ayliktir diye tahmin ediyorum gunde 2 3 adet tetra yemlerden yiyor petshopcuya sordugumda bu yemi bitirdikten sonra ek yiyecege baslamami soylemisti o sebeple baska bir yiyecek vermiyorum ilk 1 2 ay plastik kapta yasamisti hic boyle bir sıkıntısı yoktu suyun altinda kalma konusuna gelirsek suyun altina tamamen girerek orada cok uzun sureler uyuyor tahmin ettigim kadariyla hafif bir soguk alginligi geciriyor olabilir

Geri