Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kan

melisa ecem

Bronz 3 Üye
Meraba . Bugün necatilere bakmaya gelmiştim necatinin cinsel organından kan geldi ve su kıpkırmızı oldu . Lütfen yardım edin bu normal bir durum mudur ?

Cvp: Kan

normal değil. diğer kaplumbağa ısırmış olabilir veya hayvan yemeyeceği sivri bir cisim yemiş ise o da yapmış olabilir. hayvanın anüs bölgesine bak deride tahriş yoksa cinsel organından ya da bir cisim yaralamışsa anüse yakın bağırsaktaki bir bölgeden yaralanmış olabilir.

dış filtre kullanmıyorsan suyuna iki damla metilen mavisi damlat. mikrop kapmasın. onu harici birşey yapacağın yok. diğer hayvanın ısırmış olma ihtimaline karşı mümkün olduğunca davranışlarını kontrol et diğeri dalaşıyor mu bak. tabanda quartz kum yada sivri kenarlı yutacağı bir cisim yoksa sebep budur. geçmiş olsun.

Öyle bir cisim yok zaten fındık durmadan ısırmaya çalışıyor ama şu an iyi sanırım. O damladan damlatırım ama veteeinere götürsem faydası olur mu ?

hekimin yapacağı birşey yok içerde bir durum. iyileşir. bu saldırılar ciddi hal alırsa ayırmak icap edebilir. buna dikkat et. normal yaralamayan ısırıklar önemli değil bu ısırmaları arada yapıyorlar. sadece durum ağır hal alırsa ayıracaksın.

Kaplumbağalarda bazı dönemler ısırma olayları çok yaşanıyor . Geçen sene benimkilerde modaydı erkek dişiyi tahrik etmeye çalışıyodu ama her seferinde ağzına pençe yediği için bıraktı artık . Ama cem abinin dediği gibi olabilir . Kurulayıp kontrol et derim . Bağırsaklarında problem de olabilir , dıştan açılma da olabilir.

melisa, ısıtıcı ile ilgili sorunu yeni konuya açtım.
mailto:/forum/konu-babamin-aldigi-isitici.html

Geri