Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Fındık ve Fıstık🐢

zeynepsayin

Bronz 3 Üye
Herkese merhaba!
Biz bu forumda yeniyiz ve kendimizi size tanıtmak istedik.
Öncelikle bu forumu kuran herkese çok teşekkür ediyorum, yeni yeni kaplumbağa bakmak isteyenler için gerçekten bilgilendirici ve aydınlatıcı konular var.
Bizim henüz akvaryumumuz yok, ama çok yakında büyük geniş bir akvaryum tasarlatıp bütün ekipmanlarımızı tamamlayacağız, bu konu için yeni bir başlık açarım😅

Fındık ve Fıstık ismini koyduğumuz iki kırmızı yanaklı su kaplumbağamız var kabuk boyları 3.5-4 cm arası, 1 yaşında olduklarını tahmin ediyorum. Şimdilik bu kadar🙏🏼
Sizde bu başlığın altına yavrularınızı paylaşabilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 3CCF6D5D-A9C5-48F5-A3CB-05B23626DDCE.jpeg
    3CCF6D5D-A9C5-48F5-A3CB-05B23626DDCE.jpeg
    364.8 KB · Görüntüleme: 58
  • 7FDBA3E7-020A-4759-9403-127050F1E87D.jpeg
    7FDBA3E7-020A-4759-9403-127050F1E87D.jpeg
    375.1 KB · Görüntüleme: 54
  • IMG_7103.jpeg
    IMG_7103.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 54
Merhaba sayfaya yeni katıldım balıklarımıza yem almaya gittiğimizde petshopta bu kaplumbağayı gördüm o kadar bakımsız bir alandaydı ki kıyamayıp aldık oğlumla fakat hiç bir bilgim yok kendisi ile ilgili tesadüf bu sayfayı buldum nasıl beslenir kaç yaşındadır sağlıklı mı cevaplayabilecek varsa çok sevineceğim ne kadar su koymalıyım ? bazen kabuğu beyaz oluyor bunun nedeni nedir ?

Ekli dosyalar

• IMG_4730.jpeg
    IMG_4730.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 20
  • IMG_4733.jpeg
    IMG_4733.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 20
  • IMG_4726.jpeg
    IMG_4726.jpeg
    2 MB · Görüntüleme: 20
Foruma hoşgeldiniz.

Hayvan çizgili dere kaplumbağası. Yerli tür normalde satışı yasak.

Kabuk boyu baştan kuyruğa kaç cm?

Hayvana jelatini açılmamış kutuda tetra reptomin, gammarus (bunda marka önemli değil) ve tropical biorept W yemleri alın. Netten ucuza ve taze alırsınız. Atakan Petshop ve juenpet market alışveriş yaptığımız siteler arasında. Alışveriş sitelerinden de alabilirsiniz.

Akvaryum alacaksınız. Minimum 30 litre olmak üzere 50-60-80-100 ne kadar büyük alırsanız o kadar uzun süre gider. Su ısıtıcı, ısıtma lambası filtre ve kuru alanı olacak.

Isıtma lambasında knitex marka uygun. Bu konuda bilgi verdim.

Kuru alan örnekleri burada yazıyor.

Diğer ekipmanlara akvaryum hacmine göre bakarız.

Bir de bu konuya bakın. Reslerle aynı bakım şartlarına sahipler. Sadece 1-3 cm kalınlıkta dere kumu kullanıyoruz.

Geri