Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumabağamın ayağı şişik

alara0420

Yeni Üye
Kaplumbağamı dün sahiplendim sol arka ayağı şişikti

Ekli dosyalar

• 99CDFF95-8CC4-47E1-B775-1EB4D36649CA.jpeg
    99CDFF95-8CC4-47E1-B775-1EB4D36649CA.jpeg
    1 MB · Görüntüleme: 24
  • 9772D125-F6BD-4D91-A8C3-050D2C38A4AC.jpeg
    9772D125-F6BD-4D91-A8C3-050D2C38A4AC.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 26
  • EC57CB3D-DE0E-421D-B999-7AE13959CE2B.jpeg
    EC57CB3D-DE0E-421D-B999-7AE13959CE2B.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 24
  • 373A0E0E-172C-4E82-9A8D-7D2DF67519EE.jpeg
    373A0E0E-172C-4E82-9A8D-7D2DF67519EE.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 24
  • EA7D5FFA-F58B-49AF-9E15-809C524DB9C8.jpeg
    EA7D5FFA-F58B-49AF-9E15-809C524DB9C8.jpeg
    1.4 MB · Görüntüleme: 24
Göz ve kulakları sağlam. Kabuk yapısı da güzel.

Ayakta açık yara var mı?

Tırnakların tamamı duruyor mu?

Hayvan yüzerken ve kuru yerde iken ayağını kullanabiliyor mu? Kırık olabilir mi diye düşünüyorum. Parçalı kırık varsa dokuda hasar yapar.

Parmağınla çok bastırmadan hafifçe ayağını yokla birşey batmış ise sertlik hissedersin.

Böbrekle alakalı bir durum gibi gözükmüyor. Lezyon ayakta başlayıp bacağa doğru gidiyor.

Ama şişliğin yoğunluğuna bakarsak hekime götürmen yerinde olur. Baldıra kadar şişme var. Yakınında Veterinerlik fakültesi varsa o daha iyi olur. Orada her çeşit hayvana bakıyorlar. İmkan geniş. Ödem çok fazla, iğne ile kesi atılıp iç basıncı azaltmak gerekebilir iltihap oluşmuş ise ki öyle gözüküyor boşaltılıp oksijenli su ile içini dezenfekte etmek gerekebilir.

Ayakta açık yara var mı?

Hayvan yüzerken ve kuru yerde iken ayağını kullanabiliyor mu? Kırık olabilir mi diye düşünüyorum. Parçalı kırık varsa dokuda hasar yapar.

Parmağınla çok bastırmadan hafifçe ayağını yokla birşey batmış ise sertlik hissedersin.

Böbrekle alakalı bir durum gibi gözükmüyor. Lezyon ayakta başlayıp bacağa doğru gidiyor.

Ama şişliğin yoğunluğuna bakarsak hekime götürmen yerinde olur. Baldıra kadar şişme var. Yakınında Veterinerlik fakültesi varsa o daha iyi olur. Orada her çeşit hayvana bakıyorlar. İmkan geniş. Ödem çok fazla, iğne ile kesi atılıp iç basıncı azaltmak gerekebilir iltihap oluşmuş ise ki öyle gözüküyor boşaltılıp oksijenli su ile içini dezenfekte etmek gerekebilir.
Elimle ayağını kontrol ettim açık yara yoktu bir sertlik de yoktu ama 1 tırnağı eksik gibi gözüküyordu

Ayakta açık yara var mı?

Merhaba ben şu an veterinerdeyim kaplumbağanın cinsini söyleyebilir misiniz acaba

Işık yüzünden pek belli olmuyor sanırım benekli su kaplumbağası. İnternetten resmine bakıp kesinleştirebilirsiniz.

Sarı benekli kaplumbağa.

O kopan tırnağın oradan başlamış enfeksiyon o zaman. Hekim nasıl bir uygulama yaptı?

Antibiyotik iğne yapmadı mı?

Hayır yapılmadı her şeyi kontrol edildi önceden ayağına misina gibi bi şey takılmış ondan kaynaklanan bir şişlikmiş

Yinede ödem var, hayvan neye dolaşmışsa kan deveranı bir süre kesilmiş. Eczaneden genta marka göz damlası al. Bunu 10 gün boyunca sabah akşam ağzına yada yemine beşer damla damlat. 10 gün sonra durumunu bildirirsin.

Geri