Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa alacağım

Alvin

Bronz 1 Üye
arkadaşlar kaplumbağa almaya karar verdim

su kaplumbağası alacağım öncelikle tür olarak hangisini alayım

bir de kaplumbağanın filtresiydi akvaryumuydu ısıtıcıydı toplam kaç lira tutar

son olarak en kaliteli ve fiyat olarak da çok uçuk olmayan yem markası önerirseniz çok iyi olur

Cvp: Kaplumbağa alacağım

Arda kardeşim tek alabileceğin kaplumbağa türü kırmızı yanak diğerlerini bulmak zor. Akvaryum konusundada bi pet shop a gidip konuşa bilirsin .

Tür olarak kırmızı yanaklı kaplumbağaları bulabilirsiniz en sık, ısıtıcı ve iç filtre ortalama 20şer lira tutabilir, akvaryumun ise hacmine göre fiyatı değişir. Yem olarak sera raffy p ve tetra reptomin küçük boyları 10-15 tl arası galiba tam bilemiyorum. Sera raffy ı da o civarı fiyatı olan bir ek yemdir. Son olarak kaplumbağa bakmayı düşünüyorsanız size tavsiyem petshoplardan değil kaplumbağasına bakamayan birisinden sahiplenmeniz.

tubidik' Alıntı:
Tür olarak kırmızı yanaklı kaplumbağaları bulabilirsiniz en sık, ısıtıcı ve iç filtre ortalama 20şer lira tutabilir, akvaryumun ise hacmine göre fiyatı değişir. Yem olarak sera raffy p ve tetra reptomin küçük boyları 10-15 tl arası galiba tam bilemiyorum. Sera raffy ı da o civarı fiyatı olan bir ek yemdir. Son olarak kaplumbağa bakmayı düşünüyorsanız size tavsiyem petshoplardan değil kaplumbağasına bakamayan birisinden sahiplenmeniz.
ben de bu siteden sahiplenmeyi düşündüm ama ben küçük şehirde oturuyorum(amasya)bu yüzden hiç bulamadım sahiplenecek
bu arada pet shoplarda kırmızı yanaklı bir kaplumbağa ne kadardır

Kaplumbağa bakmak çok masraflıdır. Petshopta satılan kapluş fiyatı ile bakım masrafları arasında uçurumlar vardır. Bir kaplumbağa için en az 100-150 litrelik akvaryum gerekir ki en az 100-150 tlyi akvaryuma verirsiniz. Ben 2 sene önce 150 litreyi 150 tlye almıştım ve kaplumbağam sığmıyordu 150 litreye tam kapasite kullanmama rağmen. Yemleri, ek yemleri, iç-dış filtresi aydınlatmaları size sürekli aylık masraf çıkarır. Uvb lambası 90-100 tl civarı satılıyor, dış filtrelerden orta kalite en uygunu 100 tl civarı iç filtre ısıtıcı sürpriz yapıp arada bozulurlar tekrar almanız gerekir. Yani dediğim gibi henüz almadıysanız hiç kalkışmamak en iyisi ama tabii siz bilirsiniz.

tubidik' Alıntı:
Kaplumbağa bakmak çok masraflıdır. Petshopta satılan kapluş fiyatı ile bakım masrafları arasında uçurumlar vardır. Bir kaplumbağa için en az 100-150 litrelik akvaryum gerekir ki en az 100-150 tlyi akvaryuma verirsiniz. Ben 2 sene önce 150 litreyi 150 tlye almıştım ve kaplumbağam sığmıyordu 150 litreye tam kapasite kullanmama rağmen. Yemleri, ek yemleri, iç-dış filtresi aydınlatmaları size sürekli aylık masraf çıkarır. Uvb lambası 90-100 tl civarı satılıyor, dış filtrelerden orta kalite en uygunu 100 tl civarı iç filtre ısıtıcı sürpriz yapıp arada bozulurlar tekrar almanız gerekir. Yani dediğim gibi henüz almadıysanız hiç kalkışmamak en iyisi ama tabii siz bilirsiniz.

hmm saolasın dediklerin faydalı oldu hala belki alabilirim ama vazgeçtim gibi kaplumbağa yerine evcil hayvan olarak ne önerirsiniz
kedi köpek veya hamster olmasın(Annem aldırmıo bu hayvanları) :D

Papağan,muhabbet kuşu,tavşan alabilirsin.

Papagan ve muhabbet bakimi kusu en az kaplumbagalar kadar zahmetlidir.

Tavşan bence en zorudur. Hiç tavsiye etmem.
Beta balığı alabilirsiniz. Yada küçük bir akvaryum.

Geri