Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Eski hareketliliği yok

efeyilmazz

Moderator
Yönetici
kaplumbağamı mayıs gibi aldım, eskiden çok hareketliydi ama şimdi eskisi kadar hareketli değil, çok yüzmüyor, genelde kuru alanda oluyor sürekli.

Hayvanı fazla eline alma kendi haline bırak. Çok hareketli olması da iyi değil durağanlık, halsizlikte. Büyüdükçe vücutlarını verimli kullanmayı öğrenirler.

Geçen günkü gibi hayvanı gereksiz yıkama fırçalama. Stres olması bir yana hayvanı üşütebilirsin.

Hayvanı fazla eline alma kendi haline bırak. Çok hareketli olması da iyi değil durağanlık, halsizlikte. Büyüdükçe vücutlarını verimli kullanmayı öğrenirler.

Geçen günkü gibi hayvanı gereksiz yıkama fırçalama. Stres olması bir yana hayvanı üşütebilirsin.
bu arada bugün filtre temizliği ve dip çekimi yaptım filtrenin haznesinin üstünde (motor kısmında) küçük sünger var altına elyaf koydum fakat en alt kısımda küçük bir boşluk kaldı sıkıştırmak istemedim bu şekilde mi doğru olan?

cem bey benim kuru alanın sıcaklığı sabit olarak 32 derece yani saatler geçse bile değişmiyor. biraz daha yaklaştırayımmı lambayı?

Yok 32 derece iyi öyle kalsın.

Boşluk olmayacak elyaf komple kapasın ama çok sıkı olmasın. Motora doğru boşluk bulursa elyafı es geçer.

Boşluk olmayacak elyaf komple kapasın ama çok sıkı olmasın. Motora doğru boşluk bulursa elyafı es geçer.
motora doğru değil de alt tarafda çok az boşluk kaldı. bu arada ben dışarıdaydım ışıklar da açık kalmış bir baktım kaplumbağanın ısıtıcı lambası yanmıyor ve yukarıdaydı. kaç saattir yukarıdaydı bilmiyorum ama umarım üşütmez.

bu sitenin bir makalesinde okumuştum kuru alanın sıcaklığı suyun derecesinden 4-5 derece fazla olacakmış, bende o yüzden su 30 derece olduğu için 34 derece yaptım kuru alanı. tabi bu yazdığınızı henüz yeni görüyorum.

3-4 derece fazla olacak. O yazı yanlış.

Altta boşluk önemli değil su çekimini etkilemez.

Yaz ayındayız esinti yoksa birşey olmaz.

Geri