Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yavru su kaplumbağam yem yemiyor

Merhaba. Akvaryumun ölçülerini biraz daha küçültsek nasıl olur. Uzunluk 55 en 30 derinlik 25 olsa yeterli olur mu sizce
55*35 yapın derinllik 25 az eğer kuru alan akvaryumun icindeyse 25cm su derinliği desek 15cm kuru alandan itibaren yukseklik, derinlik 40 olması gerekiyor. Kuru alanı akvaryumun tepesine yapacaksanız derinlik 30cm yeter. Su derinliği minimum 25cm olmalı. Su derinliği arttıkça basınç artar. 25cm derinlik için 6mm cam yeterli olur.

Yukseklik 25 olacaksa bence az. 70x30x45 yaptirabilirsiniz bu ortalama 1 yil goturur. Eger omurluk akvaryumdan onceki son ara gecisli akvaryum olmasini istiyorsaniz 80x35x50 boyutundada yaptirabilirsiniz.
Okadar bütçe ayıramam maalesef. Yükseliği 30 yaptırırm olmazsa.

Sakın balkona çıkarmayın ve doğrudan güneşe tutmayın. Esinti yemesi dışında kuş kapabilir. Güneşin zararlı uvc ışınımına maruz kalabilir, sıcaklığa bağlı beyin kanamasında ölebilir.

Bu işi ısıtma lambası ile hallederiz. Derece ile ilk yarım saatlik ölçümde 32 derece olacak şekilde mesafeyi ayarlarız. Günde 12 saat yanar hayvan istediği zaman çıkar iner. Isı sabittir.

Akvaryumu düz dikdörtgen alabilir yada camcıya yaptırabilirsiniz.

55*35 yapın derinllik 25 az eğer kuru alan akvaryumun icindeyse 25cm su derinliği desek 15cm kuru alandan itibaren yukseklik, derinlik 40 olması gerekiyor. Kuru alanı akvaryumun tepesine yapacaksanız derinlik 30cm yeter. Su derinliği minimum 25cm olmalı. Su derinliği arttıkça basınç artar. 25cm derinlik için 6mm cam yeterli olur.
25 cm suyla dolduracak mıyım. Şuan kabukları 3.5 cm ancadır. Çarpı iki desek 7 cm e kadar su olacak doğru mudur. Tani büyüdüklerin de belki okadar su olacak.
Kuru alanı nereye yapılacak inanın bi fikrim yok. Camcı bi şekilde yapacak. Kuru alanından yukarısı 15 cm mi olması gerekiyor.
Biri daha aramış su kaplumbağası olan 18 cm yaptırdı derinliği dedi hem de yaşça büyükmüş kaplumbağası

Sakın balkona çıkarmayın ve doğrudan güneşe tutmayın. Esinti yemesi dışında kuş kapabilir. Güneşin zararlı uvc ışınımına maruz kalabilir, sıcaklığa bağlı beyin kanamasında ölebilir.

Bu işi ısıtma lambası ile hallederiz. Derece ile ilk yarım saatlik ölçümde 32 derece olacak şekilde mesafeyi ayarlarız. Günde 12 saat yanar hayvan istediği zaman çıkar iner. Isı sabittir.

Akvaryumu düz dikdörtgen alabilir yada camcıya yaptırabilirsiniz.
Evet kuş kapmasını düşündüm bakıyordum. Anladım bugün hiç çıkarmadım zaten.
Peki resimlere bakabildiniz mi nasıl görünüyor

Su ısıtıcı kullanacaksanız minimum 15 cm derinlik olmalı. Su ısıtıcı tam batabilen model olmalı.

Hava sabaha doğru en soğuk halindedir. 26 derece altına düşmüyorasa şu an ısıtıcıya gerek yoktur. O vakit 10 cm su yeter.

Siz akvaryum ölçüsünü belirleyin ben alan mesafesini ekipmanları anlatırım. Önceliğiniz ısıtma lambası o hepsinde standart.

Su ısıtıcı kullanacaksanız minimum 15 cm derinlik olmalı. Su ısıtıcı tam batabilen model olmalı.

Hava sabaha doğru en soğuk halindedir. 26 derece altına düşmüyorasa şu an ısıtıcıya gerek yoktur. O vakit 10 cm su yeter.

Siz akvaryum ölçüsünü belirleyin ben alan mesafesini ekipmanları anlatırım. Önceliğiniz ısıtma lambası o hepsinde standart.
Anladım ben şimdi55*35*30 akvaryum yaptırayım. İçine de kuru alanı camdan yapsın çünkü nasıl bişey kullanacağımı bilmiyorum. Camın üzerine de ne yaptırılır onu da bilmiyorum gerçi.
Cem bey siz bi resimlere baksanız rica etsem sağlığını hakkında fikir verseniz.
Bir de yem bir tane verin demişti satan kişi ama kafa büyüklüğü kadar verilmesi lazımmış doğru mu?
Yani 3 tane fln mı versem. Gammarus da verebiliyor muyum hergün

Screenshot_2023-07-20-13-58-11-703_com.android.chrome.jpg

Vantuzlu kuru alanlari 6cm kabuk boyundan sonra kullanmiyoruz. Kaplumbaganizin kabuk boyu kac cm ?

ozaman şimdilik kullanabilirsiniz bence ama mutlaka cem bey inde fikrini almanızı öneririm
Camdan yaptırdığınız kuru alanın üsrünü nasıl kapattınız.
Tabandan yükseliği vs ne kadar olmalı. Camcı yaparken onu da yapsın ozman. Bunu alıp sonra değiştireceksem.
Hepsi de pahalı ürünler bakıyorum da. Isıtıcı, lamba vs

Camdan yaptırdığınız kuru alanın üsrünü nasıl kapattınız.
Tabandan yükseliği vs ne kadar olmalı. Camcı yaparken onu da yapsın ozman. Bunu alıp sonra değiştireceksem.
Hepsi de pahalı ürünler bakıyorum da. Isıtıcı, lamba vs
Suan disaridayim eve gelince detayli sekilde yazayim

bu fotoğrafları camcıya gösterebilirsiniz o anlar zaten. 2. fotoğraftaki rampa açısının nasıl olacağı. 35 veya 40 derece de olabilir ben 45 derece yaptırdım. 6mm veya 7mm cam kullansın ve akvaryumu yaparken normal silikon değil akvaryum silikonu kullansın. alta kuşakta atsın. 3 cm genişliğinde aynı camdan alt tabanı dolanacak.

Ekli dosyalar

• 1689867659083.png
    1689867659083.png
    1.4 MB · Görüntüleme: 3
  • 1689867737169.png
    1689867737169.png
    833.6 KB · Görüntüleme: 24
Su ısıtıcısı olarak bu ikisinden birisini alabilirsiniz ben 50w kullanıyorum ama 100w olanını da alabilirsiniz siz bilirsiniz. 100w olan suyu daha çabuk ısıtır o yönden iyi.

Geri