Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yavru su kaplumbağam yem yemiyor

bu fotoğrafları camcıya gösterebilirsiniz o anlar zaten. 2. fotoğraftaki rampa açısının nasıl olacağı. 35 veya 40 derece de olabilir ben 45 derece yaptırdım. 6mm veya 7mm cam kullansın ve akvaryumu yaparken normal silikon değil akvaryum silikonu kullansın. alta kuşakta atsın. 3 cm genişliğinde aynı camdan alt tabanı dolanacak.
Çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz. Peki camın üstüne nasıl yaptınız çim tarzı ürünü

Su ısıtıcısı olarak bu ikisinden birisini alabilirsiniz ben 50w kullanıyorum ama 100w olanını da alabilirsiniz siz bilirsiniz. 100w olan suyu daha çabuk ısıtır o yönden iyi.
Bunları gördüm çok pahalı geldi 🙈 yaz bitimine doğru alsam. İlk önce ısıtıcı lambayı alsam nasıl olur

Bunları gördüm çok pahalı geldi 🙈 yaz bitimine doğru alsam. İlk önce ısıtıcı lambayı alsam nasıl olur
yaz ayındayız bunun pek acelesi yok ama siz yinede almaya çalışın, geceleri ve sabaha karşı suyun derecesi 26 derecenin altına düşüyormu bir bakın, düşmüyorsa şimdilik acelesi yok. ısıtıcı lamba daha önemli.

yaz ayındayız bunun pek acelesi yok ama siz yinede almaya çalışın, geceleri ve sabaha karşı suyun derecesi 26 derecenin altına düşüyormu bir bakın, düşmüyorsa şimdilik acelesi yok. ısıtıcı lamba daha önemli.
Termometre de yok ki nasıl anlayabilirim. Petshopta çok ince küçük bişey vardı almadım işe yaramaz gibiydi.
İçme suyu koyuyorum biraz sıcak su ekliyorum soğuk olmasın diye

Termometre de yok ki nasıl anlayabilirim. Petshopta çok ince küçük bişey vardı almadım işe yaramaz gibiydi.
İçme suyu koyuyorum biraz sıcak su ekliyorum soğuk olmasın diye
sıcak su eklemeyin zaten bu havada su soğuk olmaz. benim ısıtıcım bile devreye girmiyor su 30 derece civarı oluyor. ve sıcak su eklemek hayvanın sürekli kendini suyun sıcaklığına adapte etmeye çalışması demek. buda hayvanı yıpratır. zaten suyu sıcaktır birde sıcak su koyuyorsanız iyice bunalır hayvan. sıcak su koymayı bırakın. termometre linkini de atayım

sıcak su eklemeyin zaten bu havada su soğuk olmaz. benim ısıtıcım bile devreye girmiyor su 30 derece civarı oluyor. ve sıcak su eklemek hayvanın sürekli kendini suyun sıcaklığına adapte etmeye çalışması demek. buda hayvanı yıpratır. zaten suyu sıcaktır birde sıcak su koyuyorsanız iyice bunalır hayvan. sıcak su koymayı bırakın. termometre linkini de atayım
Hmm anladım bende soğuk geliyordur diye düşündüm. Tamamdır çok zahmet verdim sağolun

55x35x30 düşünüyorum 60x40 a 500 lira dedi ama rampasız bide onu eklicek. Birde 5 ml den 6 ya çıkacak kalınlığı fiyat değişecek ondan akvaryum da küçültmeye gittim. Bir de sehpamın üzerine de olsun diye
sehpa bence onu kaldıramaz çünkü içine su da koyulunca zaten kim bilir kaç kilo çekecek.

@Esmylmz Minimum 20cm gerekiyor zaten hizli buyuyorlar siz 25cm su derinligi yapsanız çok daha uzun ömürlü olur.

Geri