Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam yem yemiyor.

Veysel

Bronz 4 Üye
Merhabalar, yakın zamanda 2 adet kaplumbağa aldım. Bu kaplumbağalardan birisi diğerinin yemini yiyordu. Foruma bunu yazdım ve bir arkadaş onların arasına barikat kur ve ayrı köşelerde besle dedi, bende bunu uyguladım fakat sonuç nafile hayvan önüne konan yemi yemiyor. Daha yavru ve bir şey olacak diye korkuyorum. Yüzmesinde sıkıntı yok gayet hareketli (Diğerine göre daha az hareket ediyor yinede). Yem olarak karides veriyorum. Yemi ağzına almıyor. Yemi sevmiyormu yoksa farklı bir sıkıntısı mı var bilmiyorum. Şu ana kadar herhangi bir esintiye maruz kalmadı. Üşütmüş olabileceğini düşünmüyorum.

Bir şey daha fark ettim hayvancağız beni gördüğü gibi hemen kaçıyor bana görünmemek için elinden ne geliyorsa yapıyor0

O zaman hayvan çekiniyor ayrı bir kaba alıp besleyin. Yemi atıp uzaklaşın.

Haşlanmış yumurta akı ve birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası da verin.

Yeni ortama giren hayvanlarda tedirginlik olur.

O zaman hayvan çekiniyor ayrı bir kaba alıp besleyin. Yemi atıp uzaklaşın.

Haşlanmış yumurta akı ve birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası da verin.

Yeni ortama giren hayvanlarda tedirginlik olur.
Fakat çok halsiz

Yem yemediği için. Vitamin damla yoksa deep fix reptivit alın. Her gün bir damla verin bu kırgınlığı alıp iştahı açar.

Yem yemediği için. Vitamin damla yoksa deep fix reptivit alın. Her gün bir damla verin bu kırgınlığı alıp iştahı açar.
Bu damlayı nasıl vereceğim. Birde aç olarak ne kadar kalıyorlar ? Bir de bir arkadaşın yumurta verdiğini duymuştum yumurta haşlanmış yumurta beyazımı yoksa çiğ mi ? İlginiz için çok teşekkürler

45 derece açıyla tutarak ağzına damlatmaya çalışın. Açmazsa dik tutup ruj sürer gibi ağız çevresine 10-15 saniye arayla ikişer damla sürün bir süre tutun o şekilde ağzına bir miktar girer.

Yem yerse yeme bir damla damlatıp emdirin suda hemen önüne atın yesin.

Haşlanmış yumurta akı. Sarısı da faydalı ama suda dağıldığı için ayrı bir kapta verilebilir. Ama bu uğraşılacak gibi değil hayvanı da yıkamak gerekiyor.

45 derece açıyla tutarak ağzına damlatmaya çalışın. Açmazsa dik tutup ruj sürer gibi ağız çevresine 10-15 saniye arayla ikişer damla sürün bir süre tutun o şekilde ağzına bir miktar girer.

Yem yerse yeme bir damla damlatıp emdirin suda hemen önüne atın yesin.

Haşlanmış yumurta akı. Sarısı da faydalı ama suda dağıldığı için ayrı bir kapta verilebilir. Ama bu uğraşılacak gibi değil hayvanı da yıkamak gerekiyor.
Neden yıkamak gerekiyorki ? Sonuçta Haşlanmış bir yumurta akı

Kirleten sarı kısım. Parçalandığında hayvanın her yerine yapışıyor.

Beyazı ise suda fazla parçalarsa akvaryumu kirletir onun için beyazı ağzına sığacak ölçüde parçalayıp vermek iyi olur tek hamlade yutar. Yine de bazıları ağzına sığsa da kemirip parçalayarak yemeyi seviyor ve bize iş çıkarıyorlar.

Beyazı ise suda fazla parçalarsa akvaryumu kirletir onun için beyazı ağzına sığacak ölçüde parçalayıp vermek iyi olur tek hamlade yutar. Yine de bazıları ağzına sığsa da kemirip parçalayarak yemeyi seviyor ve bize iş çıkarıyorlar.
Yesin cana gelsin o bana yeter temizlerim sıkıntısı yok.

Kaplumbağayı yesin diye ayrı bir kaba aldım. Yemlerini attım haşlanmış yumurta beyazı karides vb. Kaplumbağa kaba giriyor öyle kalıyor. Marulu var kafasını onun içine sokuyor fakat hiç bir şey yemiyor. 3 gündür ağzına bir şey almadı.

Hayvan için vitamin damla alıp her gün bir damla verin. Deep fix reptivit

Eczaneden gentagut göz damlası alın. Sabah akşam birer damla ağızdan verin. Üşütme ihtimalini de değerlendirelim.

Hayvan için vitamin damla alıp her gün bir damla verin. Deep fix reptivit

Eczaneden gentagut göz damlası alın. Sabah akşam birer damla ağızdan verin. Üşütme ihtimalini de değerlendirelim.
Üşütmüş olabileceğini düşünmüyorum açıkçası

Evvelden olan bir durum olabilir. Akciğer enfeksiyonlarının ortaya çıkması bir aylık bir süreci bulabilir.

Gentagutun zararı yok. Bundan kaynaklı bir durum değilse sorun olmaz ama varsa hemen önlem alalım yavrular için ölümcüldür.

Gözleri sağlam mı? Gözleri görmüyorsa hayvan yeme yanaşmaz.

Gözleri sağlam mı? Gözleri görmüyorsa hayvan yeme yanaşmaz.
Valla ustam hayvana yem beğendiremiyormuşuz kıyma verdim benim yanımdayken yemiyor, kıymayı attım uzaklaştım yedi. Evdede karides var yem olarak valla ne önerirsiniz yem olarak

Fakat hala halsiz umarım yemleri sindirdikten sonra düzelir

Ne yiyor ise ondan verin bir süre güç toplasın. Size alışıp tedirginliği gidene kadar yemi verip uzaklaşın.

Gammarus açık yem değilse devam edin. Yanına tetra reptomin baby yada tropical axothl yemi alın. 6 cm kabuk boyu itibariyle yem çeşidi artar.

Ete alışınca yemden uzaklaşma durumu olur. Hayvan kendine gelsin zorlama yoluyla alıştırırız.

Ne yiyor ise ondan verin bir süre güç toplasın. Size alışıp tedirginliği gidene kadar yemi verip uzaklaşın.

Gammarus açık yem değilse devam edin. Yanına tetra reptomin baby yada tropical axothl yemi alın. 6 cm kabuk boyu itibariyle yem çeşidi artar.

Ete alışınca yemden uzaklaşma durumu olur. Hayvan kendine gelsin zorlama yoluyla alıştırırız.
Her gün yağssız kıyma zararlı olmazmı şuanlık

Geri