Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

su kaplumbağam yem yemiyor ve neredeyse hiç hareket etmiyor

mirayy

Yeni Üye
Yaklaşık 2,3 yaşlarında bir kırmızı yanaklı su kaplumbağam var kaç gündür yemek yemiyor neredeyse hiç hareket etmiyor alt kabuğunda kızarıklar var ne yapabilirim?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kimse yok mu acil şuan hiç hareket etmiyor uyanması için sarstım kalkmadı ancak yüzüne şu dökerek uyandırabildim

Eğer akciğer enfeksiyonuysa antibotik tedavisi gerekebilir. Akvaryumun fotoğrafını atar mısınız.

Eğer akciğer enfeksiyonuysa antibotik tedavisi gerekebilir. Akvaryumun fotoğrafını atar mısınız.

16902278245739124108606945264188.jpg

Böyle olmaz. Isıtma lambasıda yok. Isıtma lambasıda olması lazım daha derin su ve daha buyuk kuru alan gerekiyor.

Bulunduğu odada klima açmayın. Hırıltı gibi sesler çıkarıyor mu?

Hayvanın kuru yerde yakında altbağa üstbağa ve önden baş dışarıda iken birer resmini net şekilde çekip atın.

Petshop yada netten Deep fix reptivit alın. Eczaneden gentagut göz damlası alın.

Lamba şart. Bu konuda yazdım.

Kap uygun değil hem ufak hem su yeterli değil. Su değişiminde soğuk su kullandınız mı?

Hayvanın kuru yerde yakında altbağa üstbağa ve önden baş dışarıda iken birer resmini net şekilde çekip atın.

Petshop yada netten Deep fix reptivit alın. Eczaneden gentagut göz damlası alın.

Kap uygun değil hem ufak hem su yeterli değil. Su değişiminde soğuk su kullandınız mı?
Soğuk su kullandım ama dediğim gibi anneannemlerdeyim bu yüzden bu kapta tutuyorum

Ekli dosyalar

• 16902591157331517775623749621856.jpg
    16902591157331517775623749621856.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 12
  • 16902591708678568366871629459270.jpg
    16902591708678568366871629459270.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 12
Soğuk su çarpmış o zaman. Su her zaman akvaryum suyu ile emsal sıcaklıkta olmalı.

Boş petşişe varsa içine sıcak su koyun. Kaynar olmasın. Ağzını sıkıca kapayıp dik vaziyette hayvana yakın koyun.

Soğuk su çarpmış o zaman. Su her zaman akvaryum suyu ile emsal sıcaklıkta olmalı.

Boş petşişe varsa içine sıcak su koyun. Kaynar olmasın. Ağzını sıkıca kapayıp dik vaziyette hayvana yakın koyun.
Tamam şimdi hallediyorum şişedeki şu soğudukça değiştirmeli miyim

Gentaguttan sabah akşam üçer damla ağzına damlatın.

Vitamini günde bir 1 damla gentaguttan uzak saatte damlatın. Yalnız ilk gün 2 damla sonraki günler bir damla.

Gentaguttan sabah akşam üçer damla ağzına damlatın.

Vitamini günde bir 1 damla gentaguttan uzak saatte damlatın. Yalnız ilk gün 2 damla sonraki günler bir damla.
Peki ağızını nasıl açtırabilirim
Birde vitamini kabuğuna mı damlatayım

Su yerli ısıya gelir az zaten.

Sonra pencere arkasından kabın üçte biri güneş görecek kadar konumlandırın taşı güneş gören kısma koyun.

12:00-17:00 arası gölge bir yere alın kabı. Sıcağı fazla yemesin.

O taşta soğuk veriyor. Cam kase tarzı birşey koyun

Geri