Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum kuru alanı

efeyilmazz

Moderator
Yönetici
@cem bey buradan devam edelim. biraz daha anlatabilir misiniz hangi tür paspas kullanacağımı vs. bu arada siz kendi akvaryumunuzda nasıl koydunuz paspası?

yada tutturdunuz veya yapıştırdınız demek daha doğru olur sanırım

Ben yapay çimenleri kuru alanın üstüne silikonladım.

Bende cam kenarları tutuyor. Paspas T şeklinde tek parça.

Çamaşır mandalı kullan.

Bende cam kenarları tutuyor. Paspas T şeklinde tek parça.

Çamaşır mandalı kullan.
Peki çamaşır mandalı tutabilecek mi ki onu, ve kaç tane mandal kullanmalıyım sağlam durması için? Bu arada o paspası nereden temin edebilirim?

Sabitlemeyi sen yapacaksın. Ben bilemem hayvan inip çıkarken yerinden oynamayacak kadar, metal kısmı paslanacağı için su içinden tutturma.

Piyasada muşamba paspas satanlara bak yapı marketlerde pahalıdır. Ölçü oranında enlemesine kestir fazla alma şimdi metresi 200 lirayı geçmiştir. Eni 1 metre standart. Maket bıçağı ile şekil verirsin.

cem bey o dediğiniz lastik paspastan bulmaya çalışacağım ama mandalla değil de akvaryum silikonuyla yapıştırmayı düşünüyorum zaten yıkamaya gerek olmayacağını düşünüyorum. bu süreçte 1 gün silikonun kurumasını beklesem yeterli olur mu? eğer yeterli olursa bu 1 günlük sürede hayvanı küçük kuru alansız bir kaba koysam olur mu?

Nette büyük ölçü satarlar pahalıya gelir.

Noktasal bir iki damla silikon ile yapıştırılabilir.

Sakıncası hayvan üstünde kum ile gelirse kum bulaştırır yada dışkılar rahat temizleyemezsin.

Nette büyük ölçü satarlar pahalıya gelir.

Noktasal bir iki damla silikon ile yapıştırılabilir.

Sakıncası hayvan üstünde kum ile gelirse kum bulaştırır yada dışkılar rahat temizleyemezsin.
peki tam olarak ne diyeceğim pvc paspas mı lastik paspas mı halıkaydırmaz mı? birde silikonun kuruması için bir gün yeterli midir? bu üsreçte hayvanı nereye koyacağım?

Resmini göster. Pvc paspas diye geçiyor ama onlar ne diyor bilmiyorum.

Hayvanı akvaryum suyu ile bir kaba al.

peki kabta 1 gün boyunca duracağı için kuru alan olması gerekir mi veya ısıtıcı lamba?

cem bey peki bu halı kaydırmazlardan olurmu?

Ekli dosyalar

• 1690295585018.png
    1690295585018.png
    499.1 KB · Görüntüleme: 9
not: sista marka akvaryum silikonu ve tropical axolotl yemi aldım.

Geri