Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su kaplumbağam hareket etmiyor

Efserrrrr

Yeni Üye
Daha alalı 3 gün oldu ilk gün gayet hareketliydi ama iki gündür yemek yemiyo ayrıca yüzerken ve yürürken topal gibi sanki… Suda hiç durmuyo hep kuru alana çıkıyor ve kuru alanda uyuyor, suya geri koyuyorum onu ama yine kuru alana çıkıyor. Bu sabah uyandığımda hiç hareket etmiyordu elimde sarstım bayağı ama hareket etmedi sonra suyuna koydum biraz da orada sarstım öyle hareketlendi ama hala yemek yemiyor bilgilendirebilecek var mi? ☹️

Eğik yuzmesi hasta olması demek. Kuru alanda üşütmemesi icin ısıtıcı lamba alın su sıcaklığını 30 dereceye yukseltin. Eczaneden genta göz damlası alın kullanımı hakkında admin bilgi verir.

Eğik yuzmesi hasta olması demek. Kuru alanda üşütmemesi icin ısıtıcı lamba alın su sıcaklığını 30 dereceye yukseltin. Eczaneden genta göz damlası alın kullanımı hakkında admin bilgi verir.
Teşekkürler peki akciğer enfeksiyonu gibi hastalıklar olma ihtimali var mıdır daha minicik ve ölmesini hiç istemiyorum

Merhabalar ,

Hayvana hangi yemleri veriyorsunuz?

Hayvanın kabuk boyu kaç cm?

Hayvanın esintiye maruz kalmış olma ihtimali ya da kaba soğuk su eklemiş olma ihtimaliniz var mı?

Hayvan ilk geldiği gün yemek yemiş miydi?

İnternetten ya da bulabilirseniz petshoptan deep fix reptivit vitamin damla alın.

Isıtma lambasını acilen almanız gerekiyor bu konudan bilgi alabilirsiniz:

Merhabalar ,

Hayvana hangi yemleri veriyorsunuz?

Hayvanın kabuk boyu kaç cm?

Hayvanın esintiye maruz kalmış olma ihtimali ya da kaba soğuk su eklemiş olma ihtimaliniz var mı?

Hayvan ilk geldiği gün yemek yemiş miydi?

İnternetten ya da bulabilirseniz petshoptan deep fix reptivit vitamin damla alın.

Isıtma lambasını acilen almanız gerekiyor bu konudan bilgi alabilirsiniz:
Gammarus veriyorum. Kabuk boyu 3 cm ve soğuk suya koymadım ama biraz kendine gelsin diye balkona çıkardığım için esintiye maruz kalma ihtimali var. İlk geldiğinde yemek yemişti ve vitamin damlası var kullanıyorum her suyunu değiltirdiğimde 4 damla. Yeni akvaryum alacağım zaman ısıtıcı lamba da alacağım

Hayvanı balkona çıkartmayın.

Vitamin damla olarak ne kullanıyosunuz?

Hayvanın üşütmüş olma ihtimali yüksek ısıtma lambasını bir an önce almanız tavsiyemdir hayvanı toparlamamız için gerekli çünkü.

Su ısıtıcınız varsa 28 dereceye ayarlayın . Eğer yoksa da su sıcaklığını ölçün 27 derecenin altındaysa su ısıtıcı da almanız gerekicek.

Eczaneden genta ya da gentagut damla alacaksınız sabah akşam hayvanı 45 derece açıyla tutup ağzına 1 damla damlatın eğer ağzını açmazsa dik tutup ağzına ruj sürermiş gibi 10-15 saniye arayla 2 damla damlatın.

Vitamin damlayı suya damlatmayın onu da aynı şekilde ağzına 1 hafta boyunca her gün 1 damla damlatın eğer ağzını açmazsa dik tutup ağzına ruj sürermiş gibi damlatın.

Hayvana dokunmadan önce ve dokunduktan sonra ellerinizi yıkayın.

• Beğen
Tepkiler: cem
Hayvana arada sırada yemi atıp odadan ayrılın . Döndüğünüzde yememiş olursa yemi alırsınız.
Haşlanmış yumurta akı ve birkaç dakika haşlanmış kıyma parçası da vermeyi deneyebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: cem
Kapta sanırım yeterli derinlikte su yok. Onun için su ısıtıcısı şimdi dursun.

Ama ısıtma lambası öncelikli bu konuda bilgi verdim.

Geri