Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Su kaplumbağamın kabuğu yumuşadı

Hayvanın gözü kapalı duruyor. Göz sıkıntısı yok mu?

Deviti şimdiden damlatabilirseniz ağzına damlatın geciktirmeyelim. Hayvan her geçen gün güçten düşüyor. Böyle giderse hareket etmede zorlanacaktır.
ŞEFFAF 52 W HALOJEN KLASİK AMPÜL E27 DUY 5 ADET 120,00 TL yerine 99,99 TL

N11'de buldum 5 tane bir arada. Zaten yedekli alacaksınız. Hem bulunmuyor hemde zamansız patlıyorlar.
Yemek pek yemiyor cem bey.
Ağzını da açmıyor nasıl besleyebilirim sizce?

Hayvanı dik tutup deviti ruj sürer gibi ağız çevresine sürün. Vitaminde deep fix reptivit iyi olur sizdeki balıklar için. Yine de onun içeriğinin resmini atın bakayım uygunluğuna.

Yağ deposunu kullanır. Vitamin iştahını açıp kırgınlığını alır.

Yapabilirseniz stick yemi püre yapıp çay kaşığı ile verin.

Kıyma parçasını bir kaç dakika haşlayıp soğutup verin. Yemezse yemin gelmesini bekleyin.

Hekime şu an gerek yok hayvan ufak olduğu için iğne yapılmaz.

Hayvanı kendi haline bırakın. Yalnız çok uzun süre kuru alanda durursa hayvanı suya bırakın. Su içsin. Dengeyi sağlayamıyorsa elinizle yüzey hizasında tutun su içsin sonra kuru alana koyun.

Hayvanı dik tutup deviti ruj sürer gibi ağız çevresine sürün. Vitaminde deep fix reptivit iyi olur sizdeki balıklar için. Yine de onun içeriğinin resmini atın bakayım uygunluğuna.

Yağ deposunu kullanır. Vitamin iştahını açıp kırgınlığını alır.

Yapabilirseniz stick yemi püre yapıp çay kaşığı ile verin.

Kıyma parçasını bir kaç dakika haşlayıp soğutup verin. Yemezse yemin gelmesini bekleyin.

Hekime şu an gerek yok hayvan ufak olduğu için iğne yapılmaz.

Hayvanı kendi haline bırakın. Yalnız çok uzun süre kuru alanda durursa hayvanı suya bırakın. Su içsin. Dengeyi sağlayamıyorsa elinizle yüzey hizasında tutun su içsin sonra kuru alana koyun.
Suya kendi giriyor ben hiç ellemedim arada girip yüzüyor
Bendeki deepfix fishtavit ancak reptiviti bugün siparişini verdim salı gelecek bende olanın resmini ekliyorum
Ağzına damlattım deviti kapalıydı ama yine de 1 damla damlattım bir daha iki gün sonra değil mi?
Stick yem de salı gelecek
Kıymayı deneyeceğim
Yumurtanın haşlanmış beyazı uygun mudur uygunsa onu da vereceğim?
Elime aldığımda hiç gözünü açmıyor halsiz olduğu belli ama suya girip yüzüyor sürekli gözlemliyorum

Ekli dosyalar

• IMG_9850.jpeg
    IMG_9850.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 8
  • IMG_9851.jpeg
    IMG_9851.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 8
Suya kendi giriyor ben hiç ellemedim arada girip yüzüyor
Bendeki deepfix fishtavit ancak reptiviti bugün siparişini verdim salı gelecek bende olanın resmini ekliyorum
Ağzına damlattım deviti kapalıydı ama yine de 1 damla damlattım bir daha iki gün sonra değil mi?
Stick yem de salı gelecek
Kıymayı deneyeceğim
Yumurtanın haşlanmış beyazı uygun mudur uygunsa onu da vereceğim?
Elime aldığımda hiç gözünü açmıyor halsiz olduğu belli ama suya girip yüzüyor sürekli gözlemliyorum
Çok şükür anlık yazıyorum şuan yem yiyor
Baya iştahlı gördüm bu sefer
Ayrıca bir sorum daha olacaktı bende şuan normal bir lamba takılı diğer lamba gelene kadar ısı versin diye koydum
Günde ne kadar açmam gerekiyor?
Gün ışığı alan bir yerde şuan

Çok şükür anlık yazıyorum şuan yem yiyor
Baya iştahlı gördüm bu sefer
Ayrıca bir sorum daha olacaktı bende şuan normal bir lamba takılı diğer lamba gelene kadar ısı versin diye koydum
Günde ne kadar açmam gerekiyor?
Gün ışığı alan bir yerde şuan
Led lambalar ısı vermez.

Yaz kış gündüz 12 saat yakarız. Isıyı kabuk doğrudan almalı. Bu sayede ısınmakla birlikte kabuğunu kurutur. Kabuk kuruduğunda eski plakalar açılıp atılır. Yosun ve mantar gibi biolojik oluşumlar kabukta barınamaz.

Haşlanmış yumurta akı verebilirsiniz. Bu hafta deviti iki günde bir damlatın sonra bakayım.

Gözü sağlamsa gentaguta gerek yok.

Hayvan yiyor ise birkaç gün 3 öğün yapın çok aşırı da beslemeyin ama. Hayvan yiyip kuvvetlensin.

Haşlanmış yumurta akı verebilirsiniz. Bu hafta deviti iki günde bir damlatın sonra bakayım.

Hayvan yiyor ise birkaç gün 3 öğün yapın çok aşırı da beslemeyin ama. Hayvan yiyip kuvvetlensin.
Çok teşekkür ederim bilgileriniz için.
O vitamin uygun mudur yoksa diğerini bekleyeyim mi?
Ve diğerini hangi sıklıkla kullanacağım?

Şuanlık böyle
Rengi neden böyledir sizce? Üstüne bir şeyler yapışmış olabilir mi? Yoksa hasta olduğundan mıdır?
Bir de alt kısmı hafif sertleşmiş geldi devit ve gün ışığının faydası olmuş olabilir mi ya da yediği yemin?

Ekli dosyalar

• IMG_9865.jpeg
    IMG_9865.jpeg
    2 MB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Çimin arasına kaçan yemleri çıkarın, hayvan yemleri yemek için çimi de yiyebilir.

Çok teşekkür ederim bilgileriniz için.
O vitamin uygun mudur yoksa diğerini bekleyeyim mi?
Ve diğerini hangi sıklıkla kullanacağım?
Gelecek olan vitamini ve deviti aynı anda kullanmamda sakınca var mı deviti çarşamba vereceğim dün verdim çünkü o vitamini nasıl ve hangi sıklıkla kullanmalıyım?

Lamba geldikten sonra su ısıtıcısını kullanin. Vitaminin kullanimini atmışsınız içeriğini değil. Çimi temizleyin yemeye devam ediyorsa çıkarın.

Devit verdiğiniz gunler reptivit vermeyin.
Reptivitin icinde zaten D3 var.
sizce iyileşir mi küçük dostum?
Genelde hareketsiz. Dokunduğum zamanda kaçıyor normalde böyle yapmazdı kontrol amaçlı sık sık elime aldığım için olabilir diye okudum.
Yemek yiyor az da olsa.
Bugün vitamini ve stick yemi gelecek inşallah daha iyi olur.

sizce iyileşir mi küçük dostum?
Genelde hareketsiz. Dokunduğum zamanda kaçıyor normalde böyle yapmazdı kontrol amaçlı sık sık elime aldığım için olabilir diye okudum.
Yemek yiyor az da olsa.
Bugün vitamini ve stick yemi gelecek inşallah daha iyi olur.
Elinize çok fazla almayın stres olmasın.

Şu an iştahı yerinde ise reptiviti 3 günde bir 1 damla verin. 1 ay sonra durumuna bakalım.

Devit ile aynı güne denk gelmesin. Deviti nasıl önermiştim?

Kabukta kireç tozu var.

Su sabaha doğru 26 derece altına inmiyorsa su ısıtıcı kullanmaya gerek yok.

O çimeni söküp pvc paspas kullanın.

Reptiviti bekleyin bu vitaminin içeriğini bilmiyorum. Her balık ürünü kaplumbağaya uygun olmayabilir.

Şu an iştahı yerinde ise reptiviti 3 günde bir 1 damla verin. 1 ay sonra durumuna bakalım.

Devit ile aynı güne denk gelmesin. Deviti nasıl önermiştim?

Kabukta kireç tozu var.

Su sabaha doğru 26 derece altına inmiyorsa su ısıtıcı kullanmaya gerek yok.

O çimeni söküp pvc paspas kullanın.

Reptiviti bekleyin bu vitaminin içeriğini bilmiyorum. Her balık ürünü kaplumbağaya uygun olmayabilir.
Bazen yiyor bazen yemiyor
Deviti ilk hafta 2 günde bir damla sonraki iki hafta üç günde bir dediniz.
Kabuktaki kireci nasıl geçirebilirim peki?
Reptivit geldi bugün sera raffyp de geldi.
Kaç tane yeme kaç damla damlatıp vereceğim ?
Ve günde kaç karides kaç stick yem vermeliyim ?

Son düzenleme:
Geri