Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kabuk yumusamasi

ellibes_niss

Bronz 3 Üye
Yeterli gunese cikariyorum ilacida var fakat kabugu acayip yumusak dokunsam kopcak gibi obur kaplumbagamda boyle oldu napmam lazim acil taktik

Yeterli gunese cikariyorum ilacida var fakat kabugu acayip yumusak dokunsam kopcak gibi obur kaplumbagamda boyle oldu napmam lazim acil taktik
Kaç yaşında? Kabuk boyu kaç cm? Kullandığınız vitamin nedir? Vitamini suya mı yeme mi damlatiyorsunuz? Kullandığınız yem nedir?

Ekli dosyalar

• 20230822_112726.jpg
    20230822_112726.jpg
    757.8 KB · Görüntüleme: 10
Yavru kaplumbağaların kabuğunun yumuşak olması normaldir, kabuğun sertleşmesi 6cmden sonra başlar.

Kabuk jelini çöpe atın, kabuğu deforme ediyor. Nefes almasını önleyip açılacak plakaları tutuyor.

Mantar oladabilir olmayadabilir, kireç de olabilir tam net bilemiyorum. Bu konuyu @cem bey daha iyi bilir, o size bilgi verir.

Kabuğun su dışında net bir resmini çekin.

Kabuk jelleri zararlı. Kabuğun nefes almasını önler. Mantar gibi enfeksiyonları yok etmez tersine izole eder. Bir nevi vernik gibi birşey onları çöpe atın.

Hayvana ait orta sert diş fırçasını ıslatıp sofra tuzu döküp yavaşça fırçalayıp akvaryum suyuna emsal sıcaklıkta su ile durulayın. Sonra bir resim çekin.

Su içindeyken beyazlık kayboluyor mu?

6 cm kabuk boyuna kadar kabuk esnek yapıdadır. Kabukta incelme, ön kısmı arka kısım kadar yumuşak değilse yumuşama yada diğer adıyla kemik erimesi yoktur.

Kabuk jelleri zararlı. Kabuğun nefes almasını önler. Mantar gibi enfeksiyonları yok etmez tersine izole eder. Bir nevi vernik gibi birşey onları çöpe atın.

Hayvana ait orta sert diş fırçasını ıslatıp sofra tuzu döküp yavaşça fırçalayıp akvaryum suyuna emsal sıcaklıkta su ile durulayın. Sonra bir resim çekin.

6 cm kabuk boyuna kadar kabuk esnek yapıdadır. Kabukta incelme, ön kısmı arka kısım kadar yumuşak değilse yumuşama yada diğer adıyla kemik erimesi yoktur

6 cm kabuk boyuna kadar kabuk esnek yapıdadır. Kabukta incelme, ön kısmı arka kısım kadar yumuşak değilse yumuşama yada diğer adıyla kemik erimesi yoktur.
Jeli bu saatten sonra kullanmayacahim fircaliyorum ve suya koyunca parlio beyazlik foto atim

Geri