Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kuru alana çıkınca kabuğu kurumuyor

ellibes_niss

Bronz 3 Üye
2 tane kaplumbagam var 1 tanesi kuru alana cikinca kuruyor fakat digeri hic kurumuo nedenn

Isıtma lambası kullanıyoruz. Gündüz 12 saat yakıyoruz. Hayvan istediği zaman çıkıp iniyor.

Kabuktan plaka söktünüz mü? Taze pigmentli dokuya indiyseniz bir süre kendini korumak için terleme yoluyla kendini korur. Sertleşince durur.

Isıtma lambası kullanıyoruz. Gündüz 12 saat yakıyoruz. Hayvan istediği zaman çıkıp iniyor.

Kabuktan plaka söktünüz mü? Taze pigmentli dokuya indiyseniz bir süre kendini korumak için terleme yoluyla kendini korur. Sertleşince durur.
Daha sokmedim lamba almadim bu hafta sparis edecegim gunde 1 2 saat disari gunes icin cikariyorum yeterli olr mu

Yaz kış lamba kullanırız. Bu güvenli olandır. Güneşe çıkarmak risklidir. Hayvan zararlı ışın olan uvc ışınına maruz kalır. Yüksek ısıya bağlı beyin kanaması geçirip ölebilir. Esintiye maruz kalıp akciğer enfeksiyonu geçirebilir. Kuş kapabilir. Karga ve martılar kapıp götürüyor.

Yaz kış lamba kullanırız. Bu güvenli olandır. Güneşe çıkarmak risklidir. Hayvan zararlı ışın olan uvc ışınına maruz kalır. Yüksek ısıya bağlı beyin kanaması geçirip ölebilir. Esintiye maruz kalıp akciğer enfeksiyonu geçirebilir. Kuş kapabilir. Karga ve martılar kapıp götürüyor.
yani basinda bekliyorum kusun kapmasi fln imkansiz bana aldigim yer gunese cikar dedi diye çıkarıyorum ve birsey daha soracagim usb lambasini nerden alabilirim ? Petshoplarin cogunda yok

Uvb lamba değil uva lamba alacaksınız yani ısıtıcı lamba. 42w-52w halojen ampul kullanabilirsiniz.

Çünkü kabuğu bembeyaz, beyazlıklar su içindede su dışındada kaybolmuyor.

Mantar su içinde kaybolmaz. Kokar. Damarlı yapıda olanları var.

Kireç plaka altına işlemiş ve ıslanmıyorsa kaybolmaz onun harici ıslanınca kaybolur.

yani basinda bekliyorum kusun kapmasi fln imkansiz bana aldigim yer gunese cikar dedi diye çıkarıyorum ve birsey daha soracagim usb lambasini nerden alabilirim ? Petshoplarin cogunda yok

Dışarı çıkarmayın. Hayvanlar ufaksa uvb ampule şu aşamada gerek yok fiyatı yüksek.

Sadece halojen 52-53 watt halojen armut ampul yada klasik filamanlı 60W armut ampul yeterli. Bunlar uva gibi radyasyon yayıp içine işlemese de yüzeyde ısıtarak aynı işlevi daha ucuza halleder.

Dışarı çıkarmayın. Hayvanlar ufaksa uvb ampule şu aşamada gerek yok fiyatı yüksek.

Sadece halojen 52-53 watt halojen armut ampul yada klasik filamanlı 60W armut ampul yeterli. Bunlar uva gibi radyasyon yayıp içine işlemese de yüzeyde ısıtarak aynı işlevi daha ucuza halleder.
Cem abi uvb değil miydi radyasyon veren? Uva ısı diye biliyorum ama.

Cem abi ben ömürlük akvaryumun malzemelerini şimdiden almaya başlayacağım. Isıtıcı, iç filtre, dış filtre vs.

Bu arada trendyolda tetra ex 1000 plus dış filtre buldum, 4247 tl. Fiyatı uygunmu?

Vallahi hiç piyasadan haberim yok. Akakçe ve cimri üstünden bak.

Tesekkur ederim

Geri