Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam nasıl elime gelir

Kaplumbağa eğitilmez soğukkanlı canlılar içgüdüleriyle hareket eder. Bize yaklaşmaları tamamen yem için.

Yem ile güdülüyor. Hayvan ona odaklanarak geliyor.

Benimkilerden bir tanesi de suda parmaklarımı oynattığımda gelir sırtını kaşıtırdı ama diğerleri içinde en uysalıydı yine de parmağımı kapıp kanattı. Asabi olan parça kopardı.

Bu hayvanların hepsinin ayrı bir karakteri var. Birbirlerine uymuyor. Bizi yem veren uşak gibi görüyorlar. Mantık yem ver uzaklaş beni rahatsız etme üstüne kurulu.

Ele alsan strese giriyorlar, kızıp tepki göstersen küsüp uzak duranı da var, kinlenip öfkesini akvaryumdaki herhangi birşeyden çıkaran da. Çeşit bol.

Yem ile güdülüyor. Hayvan ona odaklanarak geliyor.

Benimkilerden bir tanesi de suda parmaklarımı oynattığımda gelir sırtını kaşıtırdı ama diğerleri içinde en uysalıydı yine de parmağımı kapıp kanattı. Asabi olan parça kopardı.

Bu hayvanların hepsinin ayrı bir karakteri var. Birbirlerine uymuyor. Bizi yem veren uşak gibi görüyorlar. Mantık yem ver uzaklaş beni rahatsız etme üstüne kurulu.

Ele alsan strese giriyorlar, kızıp tepki göstersen küsüp uzak duranı da var, kinlenip öfkesini akvaryumdaki herhangi birşeyden çıkaran da. Çeşit bol.
Pardon video da bu

Benim kaşımam gibi güdüleme. Yetişkin olmak kaydıyla bu tarz basit şeyler olası ama her hayvan bunu yapmaz. Bir de güven bağı oluşacak. Hayvanı strese sokacak her yanlış hareket bizden daha da uzaklaşmasına ve temkinli davranmasına neden oluyor.

Benim kaşımam gibi güdüleme. Yetişkin olmak kaydıyla bu tarz basit şeyler olası ama her hayvan bunu yapmaz. Bir de güven bağı oluşacak. Hayvanı strese sokacak her yanlış hareket bizden daha da uzaklaşmasına ve temkinli davranmasına neden oluyor.
Teşekkürler yardımlarınız için

Hayvan büyüdüğünde deneyebilirsin. Tek yaşayan hayvanlarda bu tip iletişim kurma olasılığı biraz daha fazla. Rol model olarak bizi görüyorlar. Başka hayvan olunca hayvanlar birbirinden gördüğü davranışları sergiliyor.

Geri