Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa anüsü

Kapluştron

SKF Delisi
Geçenlerde açtığım bu konuyu forumda bulamadım o yüzden yeniden açtım kapluşum poposu havada yüzüyordu . Şimdi bu durum düzeldi yemini artırdım suyunun ısısını da her ihtimale karşı artırdım şuan durumu baya iyi ama dün birşey farkettim johnny nin kuyruğunda delik var tuvaletini yaptığı yer sanırım ama baya büyük gibi geldi bana yorgan iğnesi gibi biraz daha da büyük olabilir bu normalmi

RE: Johnny vakası

Bi fotograf atarmisin? Kesin bisey diyemeyiz gormeden

Sudan çıkarttığımda görünmüyor yani kuyruğu normal duruyo görünse bende koymayı düşünmüştüm suyun içinde de makina dikkatini çekiyor arkasını dönmüyor döndüğünde de hareket ediyor yakalayamıyorum malesef seninkilere bakarmısın bi tam kuyruğun başlangıcında johnny nin kuyruğu ince dik o yüzden görünüyor lillyninki dik olmadığı için onunkini göremiyorum

Cvp: Johnny vakası

Resimde işaretli olan kısım mı?

Bu bölüm dişilerde ve yavrularda kabuğa daha yakındır. Dışkılama bu bölümden olur.

Hayvanın toparlamasına çok sevindim ama gözleme devam. Bazen hastalık durumunda ısıya bağlı düzelir gibi olup tekrar başlar.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    17.4 KB · Görüntüleme: 105

Evet orası suyun içinde gördümde baya açık normalmi diye merak ettim. Gözlemliyorum çok narinler. : )

dışkılama esnasında açılır.

mailto:/img203/5701/aukx.jpg

Bu kadar yakalayabildim pek net değil ama delik belli oluyor

Acaba kabız falanmı. Dışkılama oldumu hiç? Bu farklı yüzme düzelmedi mi halen?

Biraz düzeldi işte acaba bu durum yüzündenmi böyle yüzüyor son günlerde dikkat etmedim

duygu iki gün devitten birer damla damlat bakalım ne olacak belki de kabızlık sonucu kendini kasarak bu hareketleri yapıyor olabilir. biz birşeyden şüphelenirken başka bir durum olabilir. dışkılarken arka iki ayağını yanlara doğru açma durumu zaman zaman oluyor.

evet fakat bu hafta içi başka verme.

Tamadır yarın yapıcam inşallah kabızlıktandır başka bişey olmasın da. : (

inşallah. biz olasılıkları değerlendiriyoruz. umarım bir netice elde edersin.

Kapluş bu sabah kalktığımda düzgün yüzüyordü ayrı bir kaba aldım devit vermeden önce dışkıyı kontrol etmek istedim bir tane yem verdim ve 10 dakika olmadan dışkılama yaptı yani dışkıda sorun yok popo havada yüzmede düzelmişti şimdi yan yüzme başladı 5 dkka önce düzgün yüzerken 5 dkka sonra yan yüzüyor sonra yine düzeliyor anlayamıyorum yemesinde sorun yok hareketli de sadece tam düzgün yüzemediği için tutunma ihtiyacı duyuyor sabahtan beri ilk defa şimdi çıktı kuru alana kloaka hala açık

hayvana vitamin veriyorsun değil mi ? bir de yem harici verdiğin yiyecekler var mı ?

Sera mineral vetiyorum ekstra vitamine gerek olmadğını söylemiştiniz almadım o yüzden

tamam mineral varsa sorun yok. damlayı sadece hasta olduğunda veya yem yemediği durumlarda ağız çevresine sürerek kullanıyoruz. ben de mineral kullandığım için damla bir kenarda yatıyor.

anlayan bir veterinere göstermekte fayda var. herhangi bir maddenin eksikliği veya fazlalığına bağlı bir durumda kısmi felç durumu yapabilir. ama anüs sorununu çözemedim açıkçası.

Geri