Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa Eğitimi

Berat Ölüçü

Bronz 2 Üye
Merhaba yaklaşık 1,5 yaşında ortalama uzunluğu 5-6 santim uzunluğunda 2 tane kaplumbağam var
Ve bu kaplumbağalara eğitim vermek istiyordum

Örnekler olarak
Yem,oyun gibi.

Not: Vitamin,iyi bir yuva, ısıtma, kaliteli yemler kullanıyorum.

Birde,site gereği çok güzel bir forum ama ister istemez bildirim olarak ve farklı sebeblerden dolayı birisi mesaj attıktan sonra 1 dk gibi bir süre bekleniyor yani karşılıklı sohbet olamıyor.Bu yüzden cevaplarınızı olabildiğince soru odaklı değil ve olabildiğince uzun ve net belirtirseniz mutlu olurum.Şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

Berat Ö.

Merhaba,

Bu hayvanlar soğukkanlı canlılar. Bu hayvanlar içgüdüleriyle hareket eder. Sadece ihtiyacını karşılama üstüne güdümlenirler. Eğitme olmaz ama pavlov'un köpeği misali koşullandırabilirsiniz. Misal yem vermeden önce kutuyu sallayıp yemin çarpma sesine yada kutu renk ve şekline alıştırdığında hayvan yem verileceğini öğrenir ve kuru alandaysa suya iner, sudaysa yukarı çıkar. Hepsi bu. Zaten çoğusu sizi gördüğünde yem verecek diye su yüzeyinde debelenmeye çalışır.

Şunu yapabilirsiniz hayvan su tabanındayken sırtını kaşıyabilirsiniz bu da 8 cm kabuk boyu üstü olduğunda. Hayvan kaşınıyorsa sallanmaya başlar ve eşlik eder, buna twerk hareketi deriz. Popoyu sağa sola sallar. Tabi bunu her hayvan sevmez. Kaçmaya çalışır. Kaşırken fazla bastırmıyoruz. Hayvan nefes almak için hareket edip su yüzeyine çıkabilsin.

Yetişkinlerin baş bölgesi civarına dokunmuyoruz. En uysalı bile savunmaya geçip parmağı ısırıyor.

Hayvan yaşına göre küçük kalmış. Akvaryumun genel bir resmini çekip atabilir misiniz?

Kullandığınız yemler neler?

İşte aradığım cevap bu, Şu anda dışarıdayım atamıyorum.Bu arada kabı en kısa sürede Değiştireceğim.

Geri