Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağa hasta

peksendyg

Yeni Üye
Arkadaşlar arkadaşım su kaplumbağası almış küçücük daha. Ve malesef satıcıların verdiği plastik kapta bakıyor ona. Daha 3. gün olmasına rağmen ilk gün gözlerini açardı şimdi hiç gözlerini açmıyor. Su seviyesi çok düşük kabuğunun hizasında sudan dolayı olabileceğini sanmıyorum. İlk gün normalmiş sonradan hiç gözlerini açmaz olmuş yardım edebilir misiniz...

Cvp: Kaplumbağa hasta

Vitamin eksiklği olabilir ya da gözleri enfeksiyon kapmışta olabilir. Ya da aldığı zaman hastalıklıydı akciğer enfeksiyonu sonucu gözleri kapanmış olabilir. Arkadaşınız öncelikle kaplumbağasına akvaryum ve sağlıklı büyümesi için gerekli ekipmanları almak zorunda. Yoksa kaplumbağasını kaybedebilir. Tavsiyem vakit kaybetmeden veteriner fakültesine götürüp göstersin.

Cvp: Kaplumbağa hasta

teramycn(1-2 tl) göz merhemi alın.kulak çubuğunun pamuğuna sürün her gün bir kere şişliği inene kadar sürün.işe yarıyor.[/align]

Cvp: kaplumbağa hasta

Bu iş yalnızca terramycinle olmaz. Veterinere götürüp göstermesi de şart. Veterinere götürene kadar terramycin kullanabilirsiniz. Su ısısını yüksek tutsun arkadaşınız. Bir an önce ısıtıcı alıp 30 dereceye ayarlasın ve vitamin takviyesi yapsın.

Cvp: kaplumbağa hasta

aynen su sıcaklığını 1 2 derece yükseltin ve veterinere götürün.jadeiteye katılıyorum.

Geçmiş olsun.
Veterinere götürdünüz mü? Durumu nasıl?
Olması gereken sistemi kurmadığınız sürece hasta olacak yada hiç iyileşemeyecek.
Hayvanın durumunu düşünerek acil olduğunu da belirteyim.

Geri