Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa kavgası

guzelz15

Bronz 3 Üye
Merhaba herkese, iki kaplumbağam var. İkisi de dişi ve 20 cm boylarındalar. Gerçekten büyük ve çözümsüz bir sorun yaşıyorum. Acil bir çözüme ihtiyacım var arkadaşlar. Biri diğerini ısırıyor. Gece aynı suda bırakamıyorum ısırmaya devam ediyor tüm ışıkları kapatsam bile. Birini akvaryumun dışına çıkarmayı planlıyorum. Şuan daha pratik bir çözümüm yok. Öneriniz var mıdır? Gece başka nasıl kontrol edebilirim durumu bilemedim. Ekstra bir akvaryumum ve ısıtıcım yok maalesef şuan için. Yardımlarınızı bekliyorum

Bu erkekler için olağan fakat dişiler arası pek görülen bir durum değildir. Başlıca sebepler şunlar olabilir.

1.Akvaryumun ölçüsü nedir? Alan darlığı kavga sebebidir.

2.Yem oranı nedir, ne kadar miktar veriyorsun? Yem yeterli gelmez ise bu durumda fazla bir boğaz istemez.

3.Kuru alanda kavga, yer kapma mücadelesi var mı? Aynı şekilde suda uyurken aynı yerde mi uyuyorlar yoksa farklı yerlere mi çekiliyorlar. Aynı yeri seviyorlar ise bu da kavga sebebi olabilir. Paylaşmayı sevmezler.

4.Hayvanlar yeterince uyku alabiliyorlar mı? En geç 21:00'de ışıkları söndürmek gerekiyor. Uykusunu iyi alamayan hayvan hırçın olur. Sebepsiz dalaşır.

5.Yumurta attılar mı? Yumurtlama dönemi de hormonların etkisi ile hırçınlık olur.

Akvaryumun ön cepheden bir resmini atabilir misin?

Geri