Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa Kitabı ?

tuncomunco

Altın 5 Üye
Öncelikle üşenmeden okuduğunuz için teşekkürler :)
Arkadaşlar dünkü gördüğüm manzaradan sonra bizim de elimizden geldiğince birşeyler yapmamız gerektiğini düşündüm.

mailto:/forum/sok-kampanya-t-2535.html

Zaten burada herkes kaplumbağa ticaretine şiddetle karşı çıkıyor. Şimdi akıllarına şöyle sorular gelebilir insanların. E madem karşısın niye aldın arkadaş? Çünkü ben bu açıdan bakmadım olaya ki diğer arkadaşlarda benzer sebeplerle bu ticarete bir şekilde alet oldular.

Ama bu durdurulacak gibi birşey değil. Buna ancak devlet müdahalesiyle olabilir. Onun için sesimizi duyurmamız çok zor gibi görünmekte. Zaten bu olay daha ciddi boyutlara ulaşacağı için bir anda arkanızı döndüğünüzde sizden başka kimse kalmadığını görebilirsiniz.

("Panter Emel" i saygı ile anıyoruz :) )

O halde madem öyle bizde elimizden geleni şu şekilde yapabiliriz diye düşünmekteyim.

Forumda bir komisyon oluşturalım ve bu komisyon tüm kaplumbağa bakıcılarına yönelik tüm bilgileri içerecek bir döküman hazırlasın. (yukarıdaki linke lütfen bakınız. O adamlar bile bakım kitabı diye insanları kandırıyorlar.)
Bu dökümanda sürüngenlerin genel yapılarından tutunda tüm kaplumbağa çeşitleri hakkında özet bilgiler yer alsın. Ayrıca bakım, sağlık, temizlik teçhizat, gibi bir çok konuyuda ayrıntılı bir şekilde ele alalım. Her yönüyle inceleyelim. Veteriner arkadaşlarımıza da gerekirse danışalım.
Yazar adı da www.sukaplumbagasi.com olsun. Hem böylelikle forumumuzun itibarı ve tanınması daha da artar hem de kaplumbağa bakıcıları için emsalsiz bir döküman hazırlamış oluruz. İlerde de baktığınızda bu kitapta benimde payım var diyerek ufak bir gülümseme yaşayabilirsiniz. Benim fikrim bu kitabı hazırladıktan sonra e-book olarak internette ücretsiz yayınlayalım.
Sizlerde bu konuyla ilgili düşüncelerinizi lütfen paylaşınız ve bu bence kutsal olan göreve başlayalım.
Not: Çeviri yapabilecek düzeyde ingilizceye sahibim. Gerekirse yabancı dökümanlardan da çeviri yapabiliriz. Bu kabiliyeti olan arkadaşlarda lütfen kendilerini belirtsinler.

Fikir güzel.Bu konuya admin mesaj atması lazım.:)
Ben kendi fikrimi söyliyim.
Bana kalacak olursa dediğim gibi fikir güzel.Bence yapılabilir.
Tamamen profesyonel şekilde hazırlanmak şartıyla.

Ama düşündüğümüz zaman Türkiye'de yaşıyoruz.Emek hırsızı kaynıyor...
Uğraştıgımız emek boşa gidermi gitmezmi kararsızım.

furkan54ozan' Alıntı:

Kesinlikle profesyonel olmak zorunda.
Bu konuda zaten admin desteği bence olmak zorunda. Emek hırsızlığı doğru çok fazla. Ama sonuçta biz bunu ticari amaçlı yapmayacağız. Yada ticari amaçlada olacaksa kazanılan fon kaplumbağalar için ayrılabilir.
Ayrıca emek hırsızlığına karşı da kitabın gerekli lisans patent vs her nedeniyorsa o işlemleri yapılabilirse en azından yasal mevzuata uygun bir şeyler yapabiliriz.

tuncomunco' Alıntı:
furkan54ozan' Alıntı:

Kesinlikle profesyonel olmak zorunda.
Bu konuda zaten admin desteği bence olmak zorunda. Emek hırsızlığı doğru çok fazla. Ama sonuçta biz bunu ticari amaçlı yapmayacağız. Yada ticari amaçlada olacaksa kazanılan fon kaplumbağalar için ayrılabilir.
Ayrıca emek hırsızlığına karşı da kitabın gerekli lisans patent vs her nedeniyorsa o işlemleri yapılabilirse en azından yasal mevzuata uygun bir şeyler yapabiliriz.

Ticari amaç için söylememiştim.Günlerce belkıde haftalarca uğraşıp tamamı orjinal yazılar resımler yazacağız.
O kadar uğraştıgımız için altına bir "sukaplumbagasi.com" yazacagız.
İnsanlar bunu çok görüp silecek ve kendı sitesinin ismini yazacak.Adım kadar eminim :)
Ama dediğiniz gibi yasal yollara başvurulurmu bilmıyorum.O konuda hiç bilgim yok...

Adminden mesaj beklıyelım.

Onun önüne geçebilir.Sitelere sonuçta yazılar kopyalanamayacak şekilde yazılabiliyor diye biliyorum. Ama sonuçta yazılımcı arkadaşların daha iyi bileceği bir konu. MP3 lerin bile önüne geçiliyorsa bunun rahatlıkla önüne geçilebilir.
Katılıyorum adminden cevap bekleyelim.

ben de ingilizce sitelerden çeviri yapabilirim :) beni de aranıza alın =)))

Güzel proje.
Yazarlarımızı seçmeye başlayalım

Görev almak isteyen üyelerimiz bu konuya yazsınlar.

Başladık arkadaşlar şuan içinde neler olacağını oluşturuyoruz. Fikirlerinizi yazınız buraya. Ondan sonra görev dağılımını gerçekleştireceğiz.

ana başlıklar çıktıktan sonra gerisi gelir ki :) genel bilgi,beslenme,akvaryum,hastalıklar,ilaçlar/vitaminler,türler şeklinde 6 ana başlık olursa,o başıklar da alt başlıklara ayrılırsa olur bu iş :)

mailto:/forum/sukaplumbagsi-com-e-book-projesi-basvurulari-t-2547.html
Başvurular için inceleyiniz

Geri