Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağa listesi

susam123

Bronz 5 Üye
EŞYALARIM (RESİMLİ)

5 ay sonra kaplumbağamı alacağım.İşte malzemeler:
ilk başta yemlerden başlayalım
mailto:/UPLOAD/Juen_Pet_Market/Surungen_Urunleri/Iguana/Yemler/Buyuk/JPM001254_L.jpg
Bu sera mineral. Kemik gelişimi için aldım.
mailto:/UPLOAD/Juen_Pet_Market/Surungen_Urunleri/Iguana/Yemler/Buyuk/JPM001241_L.jpg
Bu da sera raffy I. BÜYÜK ORANDA KARİDES İÇERİKLİ.
mailto:/UPLOAD/Juen_Pet_Market/Surungen_Urunleri/Kaplumbaga/Yemler/Buyuk/JPM004054_L.jpg
BUNU SATIN ALMAYACAĞIM. ZATEN BEN DE VAR
mailto:/UPLOAD/Juen_Pet_Market/Kus_Urunleri/Muhabbet/Vitamin_Mineral/Buyuk/JPM013258_L.JPG
BU DA MÜREKKEP BALIĞI KEMİĞİ RENDEYLE UFALAYIP ÖYLE VERECEĞİM.
mailto:/UPLOAD/Juen_Pet_Market/Surungen_Urunleri/Iguana/Vitamin_Mineral/Buyuk/JPM004491_L.jpg
BULDUĞUM EN GÜZEL VİTAMİN ÇOK KALİTELİ
mailto:/UPLOAD/Juen_Pet_Market/Surungen_Urunleri/Kaplumbaga/Aksesuarlar/Buyuk/JPM012140_L.JPG
EN ÇOK BUNU BEĞENDİM KURU ALANIM
mailto:/UPLOAD/Juen_Pet_Market/Balik_Urunleri/Akvaryum_Ekipman/Ekipmanlar/Dekorasyon/Buyuk/JPM012761_L.jpg
DERE ÇAKILI AKVARYUM TABANI İÇİN
mailto:/UPLOAD/Juen_Pet_Market/Surungen_Urunleri/Kaplumbaga/Kafes_Akvaryum/Buyuk/JPM009740_L.jpg
SAKIN YANLIŞ ANLAMAYIN KAPLUNBAĞAMI BUNUN İÇİNDE BESLEMEYECEĞİM TAŞIMA KABI TATİLLERDE 1 AY İÇİNDE KALACAK
mailto:/UPLOAD/Juen_Pet_Market/Surungen_Urunleri/Kaplumbaga/Yemler/Buyuk/JPM003472_L.jpg
BENİM ANA YEMİM
mailto:/UPLOAD/Juen_Pet_Market/Surungen_Urunleri/Kaplumbaga/Yemler/Buyuk/JPM011857_L.JPG
BU DA TABLET YEMİM SUYA ATACAĞIM ÇÖZÜNECEK

AKVARYUMUM 60 CM OLACAK. İÇİNE DENİZDE TOPLADIĞIM DENİZ KABUKLARINI KOYACAĞIM.ISITICIYI DA ALACAĞIM. KÜÇÜKLÜĞÜMDEN BERİ HAYVANLARA ÇOK MERAKLIYDIM.BALIK TAVŞAN GUİNEA PİG HAMSTER BESLEDİM.HEPSİNİ DE BİLEREK ARAŞTIRARAK BESLEDİM.HİÇ BİR ZAMAN BİR HAYVANI KAFAM ESİPTE ALMADIM.HEP PLANLI HAREKET ETTİM.ÇÜNKÜ ONLARINDA BİR CANI VAR. 15 YAŞINDAYIM.AMA HAYVANLAR KONUSUNDA ÇOK BİLGİLİYİM.ÖZELLİKLE DE KEMİRGENLER. ASLINDA PET SHOPLARI DA HİÇ SEVMEM BENCE SİZ DE SEVMEMELİSİNİZ.ÇÜMKÜ HAYVANLARI DOĞAL ORTAMLARINDAN KOPARIYORLAR.EĞER BİZ ALMAZSAK BAŞKALARI ALMAZSA ONLARDA SATMAZLAR.AMA MALESEF BÖYLE BİR ŞEY OLACAĞINI HİÇ SANMIYORUM.BU YÜZDEN BEN HİÇ DEĞİLSE BİR KAÇ TANESİNİ KURTARMAYA ÇABALIYORUM:)

Cvp: EŞYALARIM (RESİMLİ)

Ekipmanların güzel ama sen BONCUK İsimli üyemisin ? oda büyük harflerle yazıyor ve sürekli böyle şeyler paylaşıyor mailto:/forum/images/s3/breh.gif

HAYIR. BONCUK İSİMLİ ÜYE DEĞİLİM. AMA BUNU O ÜYEDEN ALINTI YAPARAK YAZDIM.ONUN KONUSUNU GÖRDÜM VE KENDİ LİSTEMİ ÇIKARDIM.HATTA TAŞIMA KABINI VE KURU ALNI ONDAN ÇALDIM. BİR SİTEDEN

Anladım ama büyük harfle yazma cümleyi uyarı alabilirsin pets family markayı önermiyoruz çok kalitesiz bunun yerine reptomin daha iyidir

o yem zaten ben de var. almadım. bir sorum olacak. hiç tablet yem kullandınız mı? hani belki yemek yemezler diye ben de suya atarım diye düşündüm ne kadar vermeliyim?

Tablet yem olarak bilgim yok fakat ek yem olarak ben JBL gammarus kullanıyorum ve çok memnunum.Isıtıcı markası olarak JBL protemp s25 var bende çok güzel ısıtıcıdır hem dışında koruması var hemde diğer ısıtıcılara göre küçük.

Tıpkı benim gibi birisin.Bende 15 yaşındayım ve şimdiye kadar birçok hayvan besledim

eşyalar hakkında son düzenleme

biliyorum buna benzer 1konuyu açmıştım. ama üzerinde son düzenlemeleri yaparak son kez açıyorum.
bu benim alcağım akvaryum.
70*26,5*34h CM ÖLÇÜLERİNDE 64 LİTRE HACİMLİ AKVARYUM.43 tl
:smile:mailto:/5269/70CM-AKVARYUM-43-90TL__52698454_0.jpg
sizce 64 lt hacimli akvaryuma ne kadar watt luk filtre almalıyım? 8 waat uygun mu? çünkü ben bunu alacağım: )özellik: küçük ve orta boy akvaryumlarda 8 watt gücünde saatte 500 litre su filtreleme kapasiteli iç filtre markası atman işte resmi: fiyatı 20 tl
mailto:/UPLOAD/Juen_Pet_Market/Balik_Urunleri/Akvaryum_Ekipman/Filtreler/Buyuk/JPM002834_L.jpg
ısıtıcımın resmini koymadım. çünkü onu pet shoptan alacağım internetten değil:)ama sizce ısıtıcı kaç watt olmalı??*
:):)

derecem
2 tl
mailto:/UPLOAD/Juen_Pet_Market/Balik_Urunleri/Akvaryum_Ekipman/Ekipmanlar/Buyuk/JPM011482_L.JPG
bu da kuru alanım 38 tl
mailto:/UPLOAD/Juen_Pet_Market/Surungen_Urunleri/Kaplumbaga/Aksesuarlar/Buyuk/JPM012140_L.JPG
akvaryum için 10mm dere çakılı doğal 2 tl
mailto:/UPLOAD/Juen_Pet_Market/Balik_Urunleri/Akvaryum_Ekipman/Ekipmanlar/Dekorasyon/Buyuk/JPM012761_L.jpg
bu da yapay bitkim 5 tl
mailto:/UPLOAD/Juen_Pet_Market/Balik_Urunleri/Akvaryum_Ekipman/Ekipmanlar/Dekorasyon/Buyuk/JPM011521_L.JPG

bu da 2. yapay bitkim 2tl aralarına saklansınlar oyun oynasınlar diye:)
mailto:/UPLOAD/Juen_Pet_Market/Balik_Urunleri/Akvaryum_Ekipman/Ekipmanlar/Dekorasyon/Buyuk/JPM010779_L.jpg

bebek su kaplumbağaları için jbl 100ml 6 tl
mailto:/UPLOAD/Juen_Pet_Market/Surungen_Urunleri/Kaplumbaga/Yemler/Buyuk/JPM011855_L.JPG
sera raffy ı gammarus 13 tl
mailto:/UPLOAD/Juen_Pet_Market/Surungen_Urunleri/Iguana/Yemler/Buyuk/JPM001241_L.jpg
kalitesiz bir marka biliyorum ben de zaten olduğu için
mailto:/UPLOAD/Juen_Pet_Market/Surungen_Urunleri/Kaplumbaga/Yemler/Buyuk/JPM004054_L.jpg
tetra fauna 14 tl
mailto:/UPLOAD/Juen_Pet_Market/Surungen_Urunleri/Kaplumbaga/Yemler/Buyuk/JPM003472_L.jpg
sera raffy mıneral 13 tl
mailto:/UPLOAD/Juen_Pet_Market/Surungen_Urunleri/Iguana/Yemler/Buyuk/JPM001254_L.jpg
vitaminlerim: biyo tortucal ve deep toplam 10 tl
mailto:/UPLOAD/Juen_Pet_Market/Surungen_Urunleri/Kaplumbaga/Ilaclar/Buyuk/JPM005441_L.jpg
mailto:/UPLOAD/Juen_Pet_Market/Surungen_Urunleri/Kaplumbaga/Ilaclar/Buyuk/JPM007623_L.jpg
mürekkep balığı kemiği exo terra 6 tl
mailto:/UPLOAD/Juen_Pet_Market/Kus_Urunleri/Muhabbet/Vitamin_Mineral/Buyuk/JPM013258_L.JPG

Toplam 163 tl 15 tl de ısıtıcıyı eklersek 178 tl herşey dahil 2 kaplumbağa da alacağım 20 tl. yani toplam 200 tl kapluşar için harcayacağım:) bir eksik var mı? bir de lütfen sorduğum sorulara(filtre ve ısıtıcı ile ilgili)cevap verebilir misiniz??

Cvp: eşyalar hakkında son düzenleme

Alacağınız termometreyi cam termometre alın, şerit termometreler yanlış ölçüm yapabiliyor. Filtre olarak şelale filtre öneririm, Atman veya dolphin. Atman HF 0400 kullanıyorum memnunum.

Eşyalarımı sonunda sipariş ediyorum:)
işte listem: ( eksikleri söylerseniz sevinirim)
mailto:/modules/catalog/products/pr_01_4859_max.jpg
evcil al dan orta boy turtle bank alacağım.Hagen Exo Terra Turtle Bank Kaplumbağa Adası
Kaplumbağa veya yarı aquatic ortamlarda yaşayan canlılar için su içinden yüzeye adadır
Ürün ölçüleri : 29.8 x 17.8 x 5.4 cm
Tüm su yüzeylerine uyumludur
Ergonomik rampa basamakları ile canlının sudan adaya kolay çıkmasını sağlar
mailto:/modules/catalog/products/pr_01_6387_max.jpg
Roxin Heater 50 W;
60-80 lt hacminde, akvaryumlar için su ısıtıcısıdır.
mailto:/modules/catalog/products/pr_01_7488_max.jpg
Kabuklu ve böcek karışımı
· Tüm su kaplumbağaları için temel yem
· Diğer teraryum hayvanları ve kuşlar için takviye yem
· Özel bir temizleme işlemi sayesinde suyu bulanıklaştırmaz.
mailto:/modules/catalog/products/pr_01_7487_max.jpg
Doğal ve bütün halde balık ve karides
· Küçük ve orta boylu kaplumbağalar için özel ödül
· Doğal avlanma içgüdülerini arttırır ve hareketliliği sağlar
mailto:/modules/catalog/products/pr_01_7419_max.jpg
Kaplumbağalar için multivitamin preparatı
· Kaplumbağaların sağlıklı olmasını sağlar.
· Hastalıklara karşı direnci arttırır.
· Vitamin eksikliğinden kaynaklanan hastalıkları önler.
· Kaplumbağaların ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak dengelenmiştir.
mailto:/modules/catalog/products/pr_01_3262_max.jpg
atlı su kaplumbağaları ve diğer sürüngenler için bol enerjili yem. sera raffy® Mineral, bütün önemli vitaminleri ve amino asitleri içerir. Yüzen tabletler kalsiyum ve diğer mineraller bakımından zengindir.
mailto:/modules/catalog/products/pr_01_3253_max.jpg
Marka: Sera
sera raffy I, su kaplumbağaları ve tüm sürüngenler , tatlı su ve tuzlu su akvaryum balıkları için %98 oranında gammarus içeren bir yemdir.
mailto:/modules/catalog/products/pr_01_2978_max.jpg
RESUN MAGİ İÇ FİLTRE 200 L/Hr
mailto:/modules/catalog/products/pr_01_717_max.jpg
Tetra Fauna Reptomin Kaplumbağa Yemi Stick(Çubuk) 250 ml

Cvp: kaplumbağa listesi

Öncelikle sera raffy I, jbl turtle food, jbl energil aynı özellikte yemler bunlardan bir tanesini almanız yeterli olacaktır.Benim önerim sadece raffy I almanız yönünde.Diğerlerinin yerine de sera carnivor ve herbivor alabilirsiniz.

Cvp: kaplumbağa listesi

Kuru alan ölçülerinize göre akvaryumun çok küçük olmadığını düşünüyorum. Isıtıcı ve filtre belki daha uygun seçilebilir. Tabi ölçüleri yazarsanız daha iyi fikir verebilirim.

Geri