Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa ve balık...

sercan159

Altın 1 Üye
Merhaba arkadaşlar babam yeni akvaryuma balıkta attı kapluşlar bişi yapmıyor balılklardan korkuyorlar bile birşey yaparlarmı küçükken ?

Cvp: Kaplumbağa ve balık...

Yaparlar şimdilik korkarlar 1 2 hafta sonra yediklerini görürsün ama balıklar kapluşlardan büyükse şimdilik cesaret edemezler ancak minicikse tek hamlede yutarlar şimdilik korksalarda ilerde %100 yiyeceklerinden emin olabilirsin.

japon balıkları kaplumbağalar kadar kaplumbağalardan az büyük naısl yiyecek? büyünce yer biliorum

ohhooo bnm kapluş sinek minek önüne ne gelirse yiyoki yanındaki canlıyımı yemicek beni bile yemeye kalkısıyolar :D:D:D

yiyemese bile ısırır bea kendimizi kandırmayalım :D

Kuyruklarını falan ısırabilirler ama biraz büyüsün yutarlar :))

Ben buna depremi beklemek gibi diyorum. Yarın da yiyebilirler 2 sene sonra da. Gerçekten kaplumbağanın karakterinden büyüklüğüne kadar değişebiliyor. Ancak şundan emin olabilirsiniz. Bir gün mutlaka yiyeceklerdir. Ancak daha ufakken yiyeceklerini sanmıyorum.

Umut Bey'in dediği gibi benimkiler 6cm oldu ve ısıtma lambasına gelen sinek, kelebek gibi şeyleri avlamaya başladırlar.

Kapluşlarınız balıkları eninde sonunda yutacaktır.Zaten japon balıklarındaki özel bir bakteri tarzı bir şey var.Bu kapluşlarınıza zarar verebilir.

hmm bilmiyorum ya yememe ihtimali yokmu %1 bile olsa

pek zannetmiyorum ama genede olabilir :D

Benim kaplumbağalarım 1 aylıkken ablam ölen balığını akvaryumuma atmıştı (atmamasını tercih ederdim çünkü genelde mikrop vs yüzünden ölüyorlar.) Akşama kadar balıktan eser yoktu pek küçük birşey de değildi kendileri kadar vardı taşların arasından kabuk artıklarını topladım. Böyle birşey olsun istemezsiniz :))

gelde babama anlat küçücük şey nasıl yiyecek onu diyor balık onu yer diyort :D

Malesef aileye anlatmak çok zor oluyor.Bende kuru alan ısıtma lambasını taktım.Onlar aydınlatmak için zannediyor.Bana diyorlar ki beni aydınlattığın için madalya mı takıcak sana diyorlar :D

Kaplumbağalarımızla gurur duyuyorum tam bir yemek canavarı <3

Bir şey soracağım:

Kaplumbağalarınız nasıl ısıtma lambasına gelen sinek vs yiyor ? Kurbağa gibi dilimi var :)

Gayet sakin bekliyor. Sinek kaplumbağanın yakınına geldiğinde kafasıyla hızlı bir hamle yapıp sineği kapıyor. Bir kaç kez de cama konmuş sineği kaptığını gördüm. Kafalarını oldukça hızlı hareket ettirebiliyorlar.

emin emre bey' e katılıyorum:) mükemmel bir şekilde kapıyorlar :D

Geri