Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa ve Balıklar

cagrist

Yeni Üye
Öncelikle herkese iyi forumlar. 3 adet su kaplumbağam var 2 dişi 1 erkek sormak istediğim bazı sorular var dişiler kırmızı yanaklı erkek ise sarı yanaklı.Bunların ilerleyen zamanlarda çiftleşmesi mümkünmüdür. birde akvaryumumda 4 adet balık vardı 2si çöpçü 2si ciklet ilk önce çöpçüleri yediler küçük oldukları için yediklerini düşünüyorum bugün ise cikletlerimden birini götürmüşler kuyrugu ve solungaç altı yok forumda baktıgım resimlerde birçok kişi akvaryumda balık ile besliyor benim kaplumbağlarım sizce neden balıklarımı yemiş olabilir. eğer diğer balığımıda yerlerse üçünü tencereye atıp çorba yapmayı düşünüyorum :D:D:D cevaplar için şimdiden teşekkürler esen kalın....

RE: Kaplumbağ ve Balıklar

Lütfen konu başlığınızı ve mesajınızı düzenleyin.

Onlara balığı yedikleri için kızamazsın.benim kaplumbağam da midyemi yedi.bu onların içgüdüsel hareketleri.Eğer aynı yerde beslemeye devam ederseniz onu da yerler.

Hoşgeldiniz foruma.
Kaplumbağlar kendi içlerinde bile çok iyi anlaşan canlılar değildir.Başka canlılara karşı saldırgan olmaları gayet doğal.Balıklarınıza üzüldüm ama mutlaka bir gün kaplumbağanıza yem olacaklardı.Keşke ilk balığınızı kaybettiğinizde akvaryumları ayırsaydınız.
Çiftleşme konusuna gelince bu canlıların türleri sonuç olarak farklı.Belki çiftleşme olur ama yumurtalar döllenmeden kalabilir veya oluşan yavrularda sorunlar olabilir. Bazı canlılarda çiftleşmelerde melezler elde edilebiliyor.Ama kaplumbağalar konusunda bir bilgim yok.

zencefil' Alıntı:
Hoşgeldiniz foruma.
Kaplumbağlar kendi içlerinde bile çok iyi anlaşan canlılar değildir.Başka canlılara karşı saldırgan olmaları gayet doğal.Balıklarınıza üzüldüm ama mutlaka bir gün kaplumbağanıza yem olacaklardı.Keşke ilk balığınızı kaybettiğinizde akvaryumları ayırsaydınız.
Çiftleşme konusuna gelince bu canlıların türleri sonuç olarak farklı.Belki çiftleşme olur ama yumurtalar döllenmeden kalabilir veya oluşan yavrularda sorunlar olabilir. Bazı canlılarda çiftleşmelerde melezler elde edilebiliyor.Ama kaplumbağalar konusunda bir bilgim yok.

Bilgilendirdiğin için teşekkürler şimdi ayırıyorum yerlerini yakında resimlerde ekleyeceğim iyi forumlar...

Balık ile kaplumbağa beslenmez! Kaplumbağa balıkları yer.

Geri