Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağa ve Vatoz Yanyana olur mu?

cankatx

Gümüş 5 Üye
arkadaşlar ben benim kaplumbağamın yanına kaplumbağam ile aynı uzunlukta bir vatoz koydum yerdeki şeyleri filan yesin diye, sizce kaplumbağaya bi zararı olur mu bu vatozun? merak ediyorum cevap verirseniz sevinirim.

iyi günler
daha yeni aldım kaplumbağayı, yavru yani.

Kapluşa bi zarar verir mi bilmiyorum ama akvaryum temizliğine katkısı olacağı kesin.Forumda bir yerde okumuştum balıklardan kaplumbağalara bakteri, hastalık geçebiliyormuş.Kapluşunuz vatozdan daha büyükse belki vatoza alışınca onu yeme girişiminde bulunabilir diye düşünüyorum.

vatozu ve kapluşu yan yana koyunca kapluşum en olarak onun 3 katı, uzunluk olarakta vatoz kuyruğuyla beraber , kapluşumu 1 cm geçiyor sadece, şimdiye kadar birbirlerine hiç yaklaşmadılar, vatoz bi taş var altı oyuk, onun içinde duruyor, kapluşumsa ordan oraya koşturuyor suda :D

kuru alana çıkamıyor halbuki kuru alan ve su arasında 1cm bile fark yok. deniyor çıkamıyor ne yapmalıyım? Elimle çıkarıncada hiç inmiyor suya :D

eğer çok dik ise kuru alan küçük bir rampa gibi bir şey yapabilirsiniz :)

Kaplumbağalar büyüdükçe vatozları da parçalıyor. Kaplumbağanızın yanına kesinlikle vatoz koymayınız.

Cvp: Kaplumbağa ve Vatoz Yanyana olur mu?

Evet kesinlikle koymayın.Ben de aynı hataya düştüm yüzgeçlerini yediler biraz.15 dk içinde geri çıkardım.Sonra bi akrabama verdim.

Geri