Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağalar dışında evde beslediğim dostlarım :)

zeki52

Elmas 5 Üye
Bunlar baba kuşum(yeşil olan) ve onun oğlu :) anne kuşum geçen yıl öldü malesef :( kanadında ur çıktı büyüdüde büyüdü veterinerede götürdük ama kurtaramadık malesef :(

mailto:/23vesch.jpg

mailto:/n4hzxg.jpg

Bu da anne kuş :(

mailto:/i72wx4.jpg

Bu da oğullarının yavruluk hali :)

mailto:/9h5seu.jpg

Bunlarda diğer yavruları ama bunlarda öldü malesef :(

mailto:/2q199nr.jpg

Buda tavşanımız :)

mailto:/fn5vnm.jpg

mailto:/2nh3z3a.jpg

Buda bebeklik hali :)

mailto:/dzfsqd.jpg

Cvp: Kaplumbağalar dışında evde beslediğim dostlarım :)

Çok tatlılar lakin bir sorum var ur ne?
Diğerleri yani kayıplar için üzüldüm.Bakımları zor değil mi?

Kalanlara uzun ömürler dilerim Zeki. Tavşanı kemirgen uzmanına göstermeyi ihmal etme.

Zilli Hayri' Alıntı:
Çok tatlılar lakin bir sorum var ur ne?
Diğerleri yani kayıplar için üzüldüm.Bakımları zor değil mi?

Tümör.

5-6 yaşlarındayken kuşum vardı hayal meyal hatırlıyorum ismi Bıcırıkti. Hayvana yapmadığım eziyet kalmamış 1 ay içerisinde babamda götürüp geri vermiş :) çocukken insan çoğu şeyi farkedemiyor.

Zeki tavşanın koltuktaki yatışına hayran kaldım :) Eviniz bahçeliyse tavşan için dışarıya güzel bir yaşam alanı yapabilirsin

Yorumlar için teşekkür ederim :) ur dedğim yani tümör, kanadının omuz kısmında top gibi çıktı büyüdü :(

Veterinere götürüp kontrol ettirtiyoruz abi, aşılarını filan yaptırıyoruz :)

Malesef evimiz bahçeli değil keşke olsa ama :)

bakımlarıda Allah var çoğu bakımını annem yapıyor :) biraz uğraştırıyor tabi. Hele bi ara evde 6 kuş olmuştu, Anne, baba, 3 yavru ve 1 tanede dışardan görüp begendigimiz vardı ama o dısardan begendigimiz dedigimin resmini bulamadım ve onunda beyninde sanırım tümör tarzı birşey çıkmış o daha yavru sayılırdı ve çok yaşayamadan öldü ölmeden önce gözleri görmemeye başlamıştı :(

zeki o kafes çok ufak daha büyüğünü veya uygun fiyata bulabilirseniz bunun iki katı olanlardan alın. mürekkep kemiği ve yanında gaga taşıda alın. hayvanlar gezecek yer bulamadığı için kafes kenarlarındaki telleri dişleye dişleye boyalarını kaldırmışlar. bunu aynı zamanda gagalarını bileylemek içinde yaparlar. güzel hayvanlar.

Tamam abi bakar olucam gittigim yerlerde :)

Mürekkep balığı kemiği alırsan gaga taşına gerek kalmaz. Hemde doğal ürün olur.

bende tavşan ve cennet papağanı almak istiorum ama evde british shorthair cinsi kedi var benden büyük yese farkına bile varmam :D

O kediler çok güzel Ali. Gri renk değil mi?

gaga taşı da alsın emre mürekkep kemiği gagayı bileyleme de tam fayda vermiyor. bir de hayvan erişkinse. onu yesin diğerinde bileylesin. ikisi de pahalı şeyler değil.

Bana da kafesi cok kucuk geldi gerci kafes disinda yasiyor degil mi ?

Tabiki kafesten saliyoruz en az 2.3 gunde bir. Komple disards geziolar :)

Cennet papağanlarının sesini yabana atmayın ama. İşi baş şişirirler.

Ay hepside çok tatlı maşallah..

Çok hayvan beslemek zor aynı hayvanlar bende de var

Bu pakize dişi

Dilek ve çapkın

Çılgın kapluş ve hareketli. Not:kaplumbağalarima kapluş diye de hitap ediyorum öyle bir kaplumbagam da var

Foruma hoş geldiniz:smile: özelden mesaj atamadım kusura bakmayın:$
Birden çok hayvan beslemek gerçekten zor iş:breh:

Hosbulduk önemli değil evet bazen cildirip kafayı yiyorum ama severek bakınca kolay oluyor pisliğini temizlerken bile zevk alıyorum :) çok seviyorum onları :D

Geri