Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağalar Hakkında.

TurtleLove

Gümüş 3 Üye
Kaplumbağalar 200 milyon yıldır dünyamızda var olduğu bilinmektedir. Kaplumbağalar memeli hayvanlar, kuşlar, timsahlar, ve yılanlardan önce dünyada var olduğu bilimsel olarak kanıtlanmaktadır.
Milyon yıllar önce kaplumbağaların dişleri olduğu ve kafalarını geri çekmedikleri bazı bilim adamları tarafından savunulmaktadır.
Birçok kaplumbağanın yaşı 150 yılı geçtiği bilinmektedir.
Kaplumbağalar Antartika kıtası haricinde bütün dünyada yaşamaktadır.
Soğuğa çok dayanıklı olan kaplumbağalar buzulların altında yüzdükleri görülmüştür.
Kaplumbağa kabuğunun 60 çeşit kemik yapısından meydana geldiği bilinmektedir.
Kaplumbağalarda görme ve koku alma duyguları oldukça gelişmiş olduğu bilinmektedir.
Kaplumbağalar sürüngenlerin en eski ve en ilkel gruplarından biri olma özelliğini hala korumaktadırlar.
Kaplumbağalar hakkında bilgi tabi bu kadar sınırlı değildir. Ancak en güzel ve ilginçlerini burada paylaştım. Umarım beğenirsiniz. :)

* http://www.hayvanbilgisi.com/yaban-hayvanlari/kaplumbaga-hakkinda-bilgi-2456/ sitesinden bir kesit olarak alınmıştır.

Zencefil belirttim kusura bakma :) Birçok siteden aldım. :)
Beğenmenize sevindim.

Geri