Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbagalar İçin Saglıklı Yem Yapalım

cemoli12345

Gümüş 5 Üye
arkadaşlar bu yem tarifini:www.bilyap.com sitesinden ögrendim.
birinci olarak bu tarif sadece kaplumbagalarımız için degil birçok hayvan için uygundur.gelelim tarife:
ilk olarak yemimizin hammadelerinden birisi olan su mercimeği kulanacagız (bunların fiyatları oldukça uygun ve akvaryumada güzel bir görünüm verir aynızamanda hızlı ürerler.bunun yanı sıra ekolojik bir filtre dir suyu arınıdırır.)su mercimegini alıoruz.bir güzel kurutup un haline getiriouruz.zarı alınmış ciger(ancak dana cigeri degil dana ciğeri kaplumbagalara zararlıdır.illa ciger olmasıda gerekmior.tavuk eti veya asırıya kaçmamak kaydıyla kıyma veya gammarus((veya kurutulmuş karides)) kullanabiliriz)sonra bunları mısır unu,yumurta ile karıstıroruzz.oklava ile acıp bir güzel hamur haline getirioruz.bunları eriste halinde kesioruz.2 gün güneste 3 gün ise gölgede kurumaya bırakıoruz...günler gectikten sonra yeminiz hazır :D arkadaslar bunun yanı sıra su mercimeğini sade yani canlı bir sekildede kaplumbagalarınıza verebilirsiniz...

Eline Sağlık Ama Malzeme Miktarlarını Felan Ayrıntılı Güzel Bir Düzen İçinde Yazsan Çok Daha Güzel Olur Ama Yine De Eline Sağlık Teşekkürün Cepte ... ;) :)

eline sağlık. su mercimeği akvaryum bitkisi olarak da kullanılıyor ve kaplumbağalar çok severek yerlermiş. çok aramama rağmen bulamamıştım ben bu bitkiyi bir zamanlar.

benim arastırmama göre oldukça güzel bir bitki örneğin suda demir fazlaysa sarılasıyormuş.ısık oranı fazla ise beyazlasıyormuş.bunların yanı sıra filtre görevi görüyormuş...

Edit alcatraz:Lütfen Türkçemize önem verelim.

Su mercimeğini nereden buluruz peki ve akvaryumda ne şekilde tutacaz kuma falanmı gömülüyor?

hemen hemen cogu akvaryumcuda var suyun üstünde duruyor.oldukça hızlı ürer.kaplumbagaların,japon balıklarının cok severek yedigi bir besindir bir pet bardak dolusu 8 lira .üremeleri için sadece ısık ve filtre edilcek bir su gerekiyor(filtre edilecek derken temizlenmesi gereken bir su) bu yüzden oldukça iyi bitkilerdir.

Geri