Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağalar ölümcül olabilir mi?

sude özkan

Bronz 5 Üye
birkaç aydır kaplumbağamla beraber mutluyuz ama bir internet sitesinde kaplumbağaların azğız yoluyla ölümcül bir zehir bulaştırabileceğini öğrendim ve ne yapacağımı bilmiyorum biraz korkuyorum gerçi ama :ashamed0006: kaplumbağama her dokunduğumda ellerimi yıkıyorum sizce zehirlenmemem için nelere dikkat etmeliyim?
[/font]

Cvp: kaplumbağalar ölümcül olabilir mi?

Ellerini iyice yıkaman,kaplumbağayı sevmek için yüzüne fazla yaklaştırmaman ve akvaryum suyuna dezenfektan damlatman yeterli.

Kaplumbağalarda en fazla tehlike arz eden mikroorganizma salmonella bakterisidir kabuk uzunluğu 10 cm'e ulaşıncaya kadar kaplumbağalar en fazla bu yönden tehlike arz eder.

Ölümcül bir zehir tabiri yerine onların bağırsaklarında yaşayan bir bakteri söz konusu.
mailto:/forum/Konu-salmonella-bakterisi.html
Bu konuda ayrıntılı bilgiler mevcut.

çok teşekkür ederim (tırsmaya başlamıştım) :D

Geri