Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağalar Ticaret Aracı Değildir

Cvp: Kaplumbağalar Ticaret Aracı Değildir

Burada satan insanlara ya da evlerine alıp insanlara kızmakla elimizi maalesef hiç bir şey geçmiyor.

Hayvan dükkanları benim gözümde ticarethaneden başka bir yer değil.Sadece kaplumbağa değil bütün hayvanlar çok ama çok kötü durumda.Kimden ne ne kadar koparabilirsem mantığıyla hareket ediyorlar.
Gidip satıcılarla kavga etmek, onlara doğru bakımlarını da anlatmak bir çare olmuyor ki zaten onlarda doğruları biliyor ama işlerine gelmiyor.

Kaplumbağalar bilinçsiz ailelerce çocuklarının kedi, köpek gibi isteklerinden kurtulmak için buldukları bir çözüm.Çocuğu susturmak için alıyorlar.Bu da yetmezmiş gibi öldükçe yerine yenisini alıyorlar.
Çevremde o kadar kaplumbağa alıp sağa sola bırakan oldu ki artık anlatmaktan yoruldum.

Burada forumda ki amacımız bir kişiye bile ulaşabilmek, bir canı bile kurtarabilmek.

Bizlerin tek yapabileceği çevremizde kaplumbağa edinmek isteyenlere yardımcı olarak yeni yuva arayan kaplumbağalara yönlendirmek ve bilinçlendirmek.
Aldığımız her kaplumbağanın sorumluluğunu ve onları alarak yapılan kanlı ticarete katkı sağladığımı anlatmak.
En son çare olmalı ki hayvan dükkanlarından gidip satın almak.Alındıysa da onlara elimizden gelen en iyi bakımı yapmak.

Unutmayalım ki burada amaç kimseyi bu hobiden soğutmak değil.
Ama;
Unutmayın ki evimizde ki kaplumbağalar aslında esaret altındalar.

Bir tek Konya'da böyle değil güvenin bana :D Bundan sonra petshopa gittiğinizde balık için alıyorum deyin. Bir de "Bu kadar büyük akvaryumda ne balığı besleyeceksiniz ?" diye sorduklarında discus deyin. Bakın nasıl önünüzde eğilecekler :D

Birde öyle deniym bakalım nasıl olcak:D

o akvaryumda kaplumbağa besliycem olayında banda gülmüşlerdide bi güzel vermiştim ağızlarının payını :))

hiç bi petshop cu kaplumbağaları ciddiye almıyo

Almıyorlar alanlar da tuhaflarına gidiyor onlar tuhaflar yani :)

discus balıklarda çok hoşuma gidiyo bu arada söylemeden geçemiycem :))

Gecende bir petshopta ısıtıclı filtreli gayet temiz bir akvaryumda bakılan kaplumbagalara rastladım yinede bu hayvanları dogal ortamlarından koparıyoruz ama yavas yavas bilinclenmeye basladık

ticaret aracı diller ama malesef ticaret aracı oluyolar bu sadece kaplumbağa için dil bütün hayvanlar için geçerli bu yüzden sadece alıcılar dil satıcılarda duyarlı olmalıdır sorun sadece böyle çözülebilir arkadaşlar öyle satın almayalım gibi düşüncelerle çözülmez saygılar

Valla ben petshopumdan çok memnunum.Kaplumbağa yaramazlık yapıyor mu diye soruyor? :D Hatta geçen dedi ki gel sana büyük bir akvaryum vereyim.

meritiko' Alıntı:
Valla ben petshopumdan çok memnunum.Kaplumbağa yaramazlık yapıyor mu diye soruyor? :D Hatta geçen dedi ki gel sana büyük bir akvaryum vereyim.

ne güzel ya keşke bütün petshopçular öyle olsa ama nerde

Geri