Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbagalarim hicbir sey yemiyor

suuelif

Yeni Üye
alali 2 gun oldu kendileri icin siparis ettigim su filtresi dinlenme adasi gibi malzemeler gelmedigi icin geldiklerinden beri sabahlari sularini temizliyorum yiyebilecekleri her seyi veriyorum bekliyorum yarim saatte bir onlari temizleyip daha tazelerini koyuyorum ama hic yemiyorlar bir sey olur diye korkuyorum yeni ortamlarina alismalari icin ne yapmaliyim?

Hayvanların kabuk boyu ne kadar?

Yem olarak neler var?

Suları kirlendikçe değişim yaparsın su akvaryumdaki ile emsal sıcaklıkta olacak. Isıtma lambası ve su ısıtma da lazım.

Hayvanların kabuk boyu ne kadar?

Yem olarak neler var?

Suları kirlendikçe değişim yaparsın su akvaryumdaki ile emsal sıcaklıkta olacak. Isıtma lambası ve su ısıtma da lazım.
biri 7 biri 8 cm gibi yem olarak tetra reptomin var bir de belki yerler diye marul patates bezelye gibi yiyecekleri denedim.

su isitma cihazini aldim o daha gelmedi fakat dereceyle suyu 26 dereceye ayarlamadan koymuyorum simdilik fakat isitma lambasi dediginiz nedir acaba?

Sera carnivor ve herhangi bir markanın gammarusunu al. Akabinde yemeye başladıklarında jbl agil de alırsın. Yemler gelene kadar haşlanmış yumurta akı verirsin.

Yeni bir ortama girdiklerinde hayvanlar tedirgin olur bu süreçte yemeyebilirler. Bu iki haftaya kadar çıkabilir ama genelde 3-4 gün sürmez.

Hayvanlara şimdilik sabah akşam 2 öğün verirsin. Her ikisi de 8 cm kabuk boyunu geçince günde tek öğüne düşersin. Günlük yem oranı kafa hacmi kadardır. Tam ayarlayamaz isen bir fazla verirsin. Yeşillikte marul ile başlarsın. Haftada 1 bazen 2 defa veririz. Yalnız yarım saat sonra çıkar. Bakteri üretmeye başlar.

Cezvede kaynayan suya yağsız kıyma parçası atıp 1 dakika kadar sonra çıkar, soğutup ver. Yalnız bunu sürekli vermiyoruz, bu iştahsızlıkta son çaredir. Yem yemeye başladığında bırakıyoruz. Buna alışınca yem yemeyi bırakıyorlar.

Sera carnivor ve herhangi bir markanın gammarusunu al. Akabinde yemeye başladıklarında jbl agil de alırsın. Yemler gelene kadar haşlanmış yumurta akı verirsin.

Yeni bir ortama girdiklerinde hayvanlar tedirgin olur bu süreçte yemeyebilirler. Bu iki haftaya kadar çıkabilir ama genelde 3-4 gün sürmez.

Hayvanlara şimdilik sabah akşam 2 öğün verirsin. Her ikisi de 8 cm kabuk boyunu geçince günde tek öğüne düşersin. Günlük yem oranı kafa hacmi kadardır. Tam ayarlayamaz isen bir fazla verirsin. Yeşillikte marul ile başlarsın. Haftada 1 bazen 2 defa veririz. Yalnız yarım saat sonra çıkar. Bakteri üretmeye başlar.

Cezvede kaynayan suya yağsız kıyma parçası atıp 1 dakika kadar sonra çıkar, soğutup ver. Yalnız bunu sürekli vermiyoruz, bu iştahsızlıkta son çaredir. Yem yemeye başladığında bırakıyoruz. Buna alışınca yem yemeyi bırakıyorlar.
dediklerinizi yapacagim vakit ayirdiginiz icin cok tesekkur ederim.

Istma lambası kuru alanda vücutlarını ısıtıp metabolizmalarını canlı tutar. Kabuğunu kurutarak yosun ve mantar gibi oluşumların önüne geçer. Eski plakaları kurutup gerdirerek atmasına yardımcı olur.

IMG_20200529_222041.jpg

92078.jpg

Birde uv ampul var. Uva metabolizmayı canlandırır. Uvb ise vücudunda D vitamini sentezlemeye yarar. Yalnız bu ampul şu an çok pahalı. Isıtma lambası yeterli olur. Gerektiğinde D vitamini takviyesi yaparız ama bu hayvan kemik erimesi yaşarsa kullanılır. Normal zamanda mineral yem takviyesi açığı kapar. Sera carnivorun ortasındaki kırmızı mineral yemdir.

Yemleri aldığında ve hayvanlar yemeye başladığında program yaparız.

Su ısısı sabit dursun. Sürekli su ısısındaki değişimler adapte olma sürecinde hayvanları hasta eder.

Birde vitasand marka sarı silis kum alacaksın. Bu da gerekli, hayvanlar yiyerek hazımsızlığını giderir bağırsaklarındaki olası parazitleri atarlar. Altbağadaki eski plakaları ve bacaklarındaki eski derilerini sürtünerek atarlar, aldığında sterilizasyonunu anlatırım.

Birde vitasand marka sarı silis kum alacaksın. Bu da gerekli, hayvanlar yiyerek hazımsızlığını giderir bağırsaklarındaki olası parazitleri atarlar. Altbağadaki eski plakaları ve bacaklarındaki eski derilerini sürtünerek atarlar, aldığında sterilizasyonunu anlatırım.
tamamdır teşekkürler lambayı da sipariş edeceğim.

Unutmadan lamba max 60 watt kaldıracak güçte olsun. Piyasada max 25 W ve 40 W olanlar var. Bunlardan alma.

E27 duylu ve seramik duy tercih sebebi.

Benim minik kırmızı yanak da yemiyor üç gün oldu yumurta akı da verdim ama yemiyor. Oldukça hareketli bi sorun yok gibi görünüyor ama yemek yemediğini görüyorum

Geri