Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam hareket etmiyor

Hayvanın aşağıdan , önden ve arkadan resimlerini çekip gönderebilir misiniz?

1679510266295581506420.jpg

Bayadır hareketsiz duruyor diğer kaplumbağam arada sırada üstüne çıkıyor

Öldü diye korkuyorum ama havaya kaldırdığımda hiç ayakları sallanmıyor

Hayvanda hiç canlılık belirtisi yok mu? Ben kafası da içeride sanıyordum.
Göz kapağını aralayın kendi kapanmıyor ve bacaklarla boyun sertleşmişse ölmüştür.

Alttan çektiğiniz fotoğrafta hayvanın kafası az da olsa gözüküyor ben hayvan tamamen içeri çekilip şoka girdi sanmıştım.
Göz kapaklarını aralamaya çalışın kendisi mi kapatıyor yoksa siz araladıktan sonra göz kapakları açık mı kalıyor onu söylemeniz lazım.

Alttan çektiğiniz fotoğrafta hayvanın kafası az da olsa gözüküyor ben hayvan tamamen içeri çekilip şoka girdi sanmıştım.
Göz kapaklarını aralamaya çalışın kendisi mi kapatıyor yoksa siz araladıktan sonra göz kapakları açık mı kalıyor onu söylemeniz lazım.
Açmaya çalışıyorum ama açılmıyor sanki kendisi kapatıyor gibi

Ölü olsa direk açılır zaten ben öyle biliyorum
Eğer yaşıyorsa kendine gelebilmesi için uygun bı ortam hazırlayın, akvaryumunuz ve ısıtıcınız var mı yoksa en acil bunları alın mümkünse açık bi petshoptan şuan edinebilirsiniz, başka kaplbaganiz da varsa o da aynı durmu yaşamasın, eski tip ısı veren ampül varsa alana kadar suyuna doğru o ampulü yakın ısı versin, ve kalorifere yakın koyun kabını, ani ısı degisimleri yapmayin suyu sabit ısıda olsun sıcak soğuk su eklemeleri yapmayın

Geri