Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağalarım?

Elizabeth

Bronz 5 Üye
2 tane kaplumbağam var (Spartacus, Elizabeth). Ama garip davranıyorlar. İşte o davranışlar;
1- Suda uyuyorlar,
2- Kuru alanı ısıtan 60W philips 60w spot lamba var ama spartacus çok nadiren çıkıyor oraya.
3- Küçük olanin (Elizabeth) boyu 3-3.5 cm ama büyük olandan daha çok kuru alanı kullanıyor.
4- Büyük olan (Spartacus) kuru alana ne zaman çıksa Elizabeth'i altına alıyor ve beni görür görmez suya koşuyor. Elizabeth hiç takmadan kuru alanda kalıyor ben gelsemde.
5- Elizabeth'in kabuğu hafiften yumuşak. Taş gibi değil. Ama daha 3-3.5cm o yüzdenmi acaba ve Spartacus'ün kabuğu Elizabeth'e göre baya bir açık renkte.

Bunlar forumda cevaplarını parça parça bulduğum sorular ama kimse kesin bir şey dememiş o yüzden kafam karıştı. Birde kaplumbağanın deri değiştirmesi iyiye işaret mi?

Aynı benim aydanla serkan.Serkan'da açık renkte ve daha sert ama o kabuk değişimi diye öğrendim ama benim aydan aşırı hasta tedavi ediyorum ama 2 haftadır hasta .

Sorularınızın cevapları forumumuzda var.Hastalık sağlık bölümünde sabit konularda cevapları bulabilirsiniz.

1.Suda uyumaları normal bir durum hatta benim ki kuru alanda nadir uyur.

2.Alışamadığı için veya yer yetersizliğinden çıkmıyordur.

3.Diğer kaplumbağanız siz yokken çıkıyordur.

4.Üstte olan kaplumbağa güneşe yani ışığa daha yakındır ve daha fazla faydalanır.Doğal davranışları.Sizi görünce atlaması korkması ve size alışamaması anlamında olabilir.

5.Mürekkep balığı kemiği kullanımıyla ilgili konuları okuyunuz.

Mürekkep balığı kemiği kullanıyorum. Kaplumbağamda bana alıştı 1 aydan fazladır bakıyorum.

Elizabeth' Alıntı:
Mürekkep balığı kemiği kullanıyorum. Kaplumbağamda bana alıştı 1 aydan fazladır bakıyorum.

Onun belirli bir süresi yok. Ben 6 aydır bakıyorum kaplumbağalarıma. Yosun 1 ay önce, Gümüş ise 1 hafta önce benden korkmamaya başladı. 1 aydır bakıyorum, bana alıştılar diye bir kaide yok.

Geri