Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

kaplumbağalarıma yeni sahip arıyorum..ankara içi..

bedribadem

Yeni Üye
iyi akşamlar..3 yıldır benimle olan yaklaşık 10cm boyunda bir dişi bir erkek su kaplumbağam var..ekipmanlarını birlikte vereceğim..herhangi bir sağlık problemleri yok...mecbur kalmasan kesinlikle vermezdim :(

son çare ankara da su kaplumbağası alan petshop veya akvaryumcu bilen var mı?

Cvp: kaplumbağalarıma yeni sahip arıyorum..ankara içi..

bugün ulustakileri gezdim özellikle de baktım satan var mı diye yoktu. satış yasağı var. o iş biraz muallakta. düzenleme netleşmedi. alan olursa da büyük hayvanı alan olmayacağı için elde tutmak istemeyeceklerdir. bu sebeple çöpe veya kanala atma yoluna gidebilirler.

niyeti olan arkadaşlar sahiplenebilirler.

Trabzon a gönderebilirseniz sahiplenirim.

ekipmanlarınız nelerdir ücret talep ediyormusunuz

70-50 35h ebatinda akvaryum,ısıtıcı,iç filtre yarim kilodan fazlada yemleri var..herhangi bir ücret talep etmiyorum..Şehir dışına nasıl gönderildigi konusunda herhangi bir bilgim yok..Eğer güvenli ve zarar vermeyecek bir yol varsa gönderebilirim..

Bildiğim kadarıyla bi kutunun içine koyulup gönderiliyor hani bi yere giderken kutuya bez havlu falan koyuyoruz ya onun gibi sanırım ama yine de iyi bilenlere sormak Lazım

akvaryum riskli olur, akvaryuma gerek yok. Hayvanları mukavva bir kutuya koyup, yanına bolca kesilmiş gazete kağıdı koyacaksınız, otobüs vasıtasıyla göndereceksiniz. Su veya ıslak bez kesinlikle olmayacak. Aksi halde hastalanır.

Sarsılmasın, taşıma esnasında kutunun köşelerine çarpmasın diye . Kesilmiş gazete kağıdı yerine köpük de kullanılabilir.

Valla ben talibim. Benimki erkek sizin de 1 erkek 1 Dişi varmış bende bi tane daha Dişi sahiplenmek istiyorum yeterli akvaryumum var şu aralar ufak tefek eksikleriyle uğraşmaya başladım aslında Ankara da bir arkadasım var sürekli Geliş Gidiş yapıyor bir görüşeyim eğer getiririm derse size de bana da iyi olur siz sadece kararınızı verin bana haber verin kâfi

tek isteğim taşıma sırasında zarar gormemeleri 3senedir benimleler ve çocuğum gibi oldu gerçekten 3ay sonra evlenicem ve götürme şansım yok bu yüzden vermek zorundayım...Eğer sahiplenmek isterseniz iletişime geçelim uygun şekilde gönderebilirim..

Ben arkadaşımla görüştüm alabilirim dedi sizin 3 ay mı Zaman'ınız var biz telefonla görüşsek bence daha uygun olucak böyle kopukluk oluyor yada Facebook adresiniz varsa ordan görülebiliriz sitede telefon numarası vermek yasak yanlış bilmiyorsam o Yüzden Facebook linkinizi gönderirdeniz güzel olur

adminden (byteorist) Ö.M atarak özel mesajlaşma yetkisi alarak görüşebilirsiniz. işlem bitince buradan tamamlandığına dair cevap yazarsınız. konuyu kapatırız.

Mrv Krtbr facebook ismim eklerseniz görüşelim..3ay içinde daha da erken olabilir gönderirsem iyi olur..

Teşekkürler Cem bey buldum Facebook tan Merve Hanımı Facebook tan Konuşmak daha kolay olacaktır

Birde yeni konu açıcaktım ama madem yazdınız sorim şimdi bir arkadaşım bana bir kaplumbağa vericek Dişi ama 7 Yaşında ölüm fanusundaymış Muhittin daha 1.5 Yaşında Merve Hanım'ın kaplumbağaları da küçük aralarında sıkıntı olur mu YAŞ farkı mı kavga sebebi 7 yaşındaki kaplumbağa ölüm fanusunda olduğu için boy atmamış muhittinden küçükmüş bakıcak yerim var ama Muhittin in huzursuz Olmasını istemiyorum o mutlu olsun diye kaplumbağa sahiplenmek istiyorum yoksa şu anda 1 tane bana fazla bile çünkü burada ilk sorunum veteriner sonra yem sonra insanların hayvan sevgisizliği siz bana bir yol gösterirseniz sevinirim

hayvanların yaşı değil kabuk boyu önemli. baskınlık mücadelesinde emsal boylara yakın olmalılar. hepsini alırsan 4 adet olacaklar. hepsi için ömürlük akvaryum 500 lt veya biraz üstü olmalı. ikiye iki arkadaş olsalardı uyum sağlamaları biraz daha iyi olurdu. iki tanesi tek yaşamış bu sebeple boy farkını elimine edersek uyum sağlayabilirler mi o kısmı soru işareti. karakterleri birbirlerinden farklı kimisi uysal kimisi baskın olma isteğinde huysuzluk edebilir. sadece zaman gösterir.

ben iki tane erkeğin üstüne bakımsız halde 5 yaşında ikili hayvan almıştım. o zaman 5 ve 6 cm boylarında ve cinsiyetleri belli değildi. akvaryuma ilk koyduğum zaman büyük olanını koklayıp takip ettiler sıkıştırdılar bunalttılar ama ısırma olmadı. üç gün devam etti sonra alışıp bıraktılar. her iki grup ayrı takıldı. hiçbiri diğer grubun dışkısını yemiyordu. diğerinin dışkısını yeme birbirlerini kabulün son noktası. küçükler şimdi erkeklerden bir kaç cm büyük ve dişi çıktılar. hepsi bir diğerinin dışkısını yiyor. nazar değmesin. hiçbir sıkıntı kavga olmuyor gayet uyumlular. el titretme ve hafif ısırmalar arada oluyor bunlar olağan tavırlar. büyük erkek diğer erkeği baskınlık için sınıyor dişiyi ise çiftleşme güdüsüyle. diğer erkek uysal tepki vermediği için sorun çıkmıyor. diğer dişinin kabuğu gensel hatalı onunla hiçbiri ilgilenmiyor. doğa farklılıkları kendi içinde yok ediyor. o da hayatından memnun kendi kendine takılıyor. bir tek büyük erkek ve büyük dişi arasında çiftleşme güdüsüyle ufak kızarıklıklar oluyor. dişi istemezse erkek burun çevresini ısırıyor dişi istemezse erkeğin ön bacaklarını bunlar hafif atışmalar.

sonuç olarak bu hayvanlar hakkında kati bir şey söyleyemiyorum. olumlu da olabilir olumsuzda. küçüklükten itibaren grup şeklinde yaşayan hayvanlarda paylaşım olduğu için uyum olasılığı fazladır, uzun süre tek yaşayanlarda sahiplenme güdüsü en baştaki huysuzluk sebebi.

hayvanlar sağlıklı ise vet. hekim derdin olmaz. bütün hayvanların cinsiyetleri belli mi ?

Merve hanım biri erkek biri dişi dedi arkadaşkmınki de Dişi bu Yüzden 2 ye 2 olacaklar diye düşündüm ama çok kararsızım şu anda anlaşamazlarsa çözümüm yok ayrıca işe girersem tonluk akvaryum gene yaptırırım onda sıkıntı yok ama işe giremediğim sürece yaptıramam bir de ben tatile gittiğimiz Zamanları düşünüyorum 4 tane kaplumbağayı nereye koyucam nasıl bakıcam birde onlara göre büyük bir akvaryum almak gerekir tatile giderken falan sıkıntı oluyor istiyorum ama kararsızım sonradan sıkıntı olursa geri gönderemem veya yeni bir akvaryum yaptıramam

tatil hayvanlar büyükse eziyet oluyor. ben yazlık için henüz iki tanelerken 140 lt civarı bir akvaryum aldım. ekipmanlar vardı elimde. 3-4 ay kadar kullandım. sonra diğer ikisi gelince iş yattı. son ikiyi almasaydım dahi sonraki sene ilk ikisi için ufak kalacaktı. bir kaç ay için almış oldum. şimdi ankaraya getirip depoya attım duruyor. hayvanlar hastalanırsa karantina akvaryumu niyetine kullanacağım. çöp olmadı ama kuru kalabalık.

şimdiki akvaryumun 250-300 litre varsa onu yazlığa götürüp buraya yeni bir tane ömürlük alabilirsin. kaplumbağa ve ekipmanlar gider gelir. ama otele gidiyorsan bakacak biri olmalı. dişilerden yana sıkıntı olmaz ama erkekler birbirine dalaşacaktır. şiddet konusu belirsizdir. yukarıda dediğim gibi bendekilerden birisi uysal atışma şeklinde geçiyor.

ekipmanları ve akvaryumu ömürlük düzeyde yaparsan. yapacağın masraf. su elektriği geç sadece yeme olacak. eskiden 250'lik yemi nasıl bitireceğiz diye düşünüyorduk. şimdi 1000'lik kutu yarım senede bitiyor.

Geri