Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağalarımı Aldım

Alvin

Bronz 1 Üye
evet arkadaşlar 2 tane yavru kaplumbağa aldım

size birkaç sorum olacak

öncelikle kuru alanlarına hiç çıkmıyorlar bunun sebebi nedir

yemlerini yemiyorlar

ayrıca ben odaya girdiğimde yüzmeyi bırakıyorlar ama benden korkmuyorlar elime aldığımda bile kafalarını içeri sokmuyorlar

bu arada akvaryumum 60 litrelik

Cvp: Kaplumbağalarımı Aldım

Alvin' Alıntı:
evet arkadaşlar 2 tane yavru kaplumbağa aldım

size birkaç sorum olacak

öncelikle kuru alanlarına hiç çıkmıyorlar bunun sebebi nedir

yemlerini yemiyorlar

ayrıca ben odaya girdiğimde yüzmeyi bırakıyorlar ama benden korkmuyorlar elime aldığımda bile kafalarını içeri sokmuyorlar

bu arada akvaryumum 60 litrelik

ilk 1 hafta yada siz yem gösterince yeme koşana kadar pek fazla elinize almayın ve çıkmamalarının ve yemlerini sebebi daha alışıyorlar demek hiçbir kötü durum yok

Arda bey öncelikle hayırlı olsun.

Kaplumbağaların alışması bazen 3-4 gün bazense aylar sürebiliyor. Bu süre zarfında onlara kendinizi fazla göstermeyin ve mümkünse dokunmayın. Aksi taktirde bu süreç uzayacaktır.
Şuan yaptıkları davranış çok normal herhangi bir sıkıntıları yok :)

teşekkürler yarına fotoğraflarını koyarım çok sevimliler :)

Siz kablumbağaları almadan önce bayağı araştırma yapmıştınız. Gayet uygun bir sistem kurduğunuzu düşünüyorum. Bu anlamda şanslı kaplumbağalar :)
Ufaklıklar zamanla alışır kuru alana.
Sağlıklı ve uzun bir ömür dilerim.

Geri