Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.
Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağaların cinsiyeti

Hndyngl

Yeni Üye
Merhaba , açık renkli kaplumbağamız saldırgan gibi . Koyu renk olanı ısınırken gördüm . Bir şey olur korkusuyla ayırdım . Cinsiyetlerini belirleyemiyorum . Yardımcı olursanız memnun olurum .

Ekli dosyalar

• 7A056E7A-BC65-453E-95EA-70FAEE4AA84A.jpeg
    7A056E7A-BC65-453E-95EA-70FAEE4AA84A.jpeg
    1.8 MB · Görüntüleme: 23
  • 733FF034-23E6-44D0-AF84-69BB38A01938.jpeg
    733FF034-23E6-44D0-AF84-69BB38A01938.jpeg
    2.1 MB · Görüntüleme: 22

cem

Süper Moderatör
Yönetici
Her ikisi de erkek. Bu durumda kapışma sebebi alfa olma dalaşması.

Alfa olan kendini kanıtladığında hakimiyetini göstermek için bundan sonra da diğerini hergün sınamaya devam eder. Boş bulduğunda yoklar. Kuru alanda ve akvaryumda en iyi yer, yemde öncelik gibi durumlar alfaya aittir. Bu da dalaşma bahanelerinin bir diğer sebebidir.

Ufak ısırıklar, deride kızarmalar yüzeysel deri tahrişleri olağandır. Ağır deri yırtılmaları, alt doku ve etin ortaya çıkması, kuyruk, tırnak kopmaları gibi uzuv kayıpları durumunda ayırmak gerekir.

Hayvanlar aynı boyda bu ağır hasarları minimize eder. Birbirlerine denk oldukları için diğeri kendini savunabilir. Tepki koyabilir. Biri alfa olsa da bir noktada güç dengesi vardır. Emsal boyda olmalarını istememizin sebebi budur.

Hayvanların kabuk boyu kaç cm?

Akvaryum ölçüleri nedir? Akvaryumun geniş açı resmini çekip atabilirseniz iyi olur.

Cevap yaz kutucuğundaki resim şekline basıp yükleyeceksiniz.

Kullandığınız yemler neler?