Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam 1 gözünü kapatıyor ne demek bu?

Harleydavidson

Gümüş 5 Üye
Aslında korkulcak bişey yok bazen yüzerken kuru alana çıkarken tek gözü kapalı kalıyo ve aynı gözü ne demek bu?

Göz kuruduğunda, içine cisim kaçtığında yada enfeksiyon, iltihap olduğunda, ışık rahatsız ettiğinde gözünü kapar. Göz kapağı üstü deri yenilendiğinde de bu görülebilir. O vakit hayvan tırnağı ile arada bir atmak için kurcalar.

Elinde hali hazırda göz damlası varsa 2-3 damla damlat. Yoksa almana gerek yok.

Deri yenilenme var evet kuyruk kafası falan hep suya girince görüyorum derileri dökülüyor dün daha akvaryumu temizlerken fillreden baya deri çıktı

Evet yüzünü sürekli cama sürtüyor ve gece baktım eliyle kaşıyordu gözünü

Dalları sert ve çok yapraklı ipek yapraklı bitki bu işte kolaylık sağlar. Sürtünerek deriden kurtulur. Bu deriler özellikle ısıtma lambası altında kuruyup gerildiğinde kaşıntı hat safhaya ulaşır hayvanı kurdeşen eder.

Bu göz enfeksiyonu genta alıp gözüne sabah akşam 10 saniye arayla üçer damla damlat. 5-10 dakika kuru yerde beklet. Suyu temiz tut.

Gözüne mi damlatiyim bişey olmaz mı? Ama sağlığı yerinde gibi gözünü açıp kapatıyor birini ve bu hafta işlerden dolayı su 1 hafta kalmıştı :(

Göz kapağı şişmiş. Göz açıkken damlat içine girsin. Birşey olmaz. Su kalitesi 1 haftada bozulduysa dış filtren yok sanırım. Tahminen kaç litre su var akvaryumda ?

40 LT su filtrem var ve suyu bekletiyorum bi kaç gün ağzı açık şekilde https://hizliresim.com/ZOpDaA

Filtreyi dik konumlandırma olanağı var ise dik konumlandır. Taşları çıkar. Metilen mavisi alıp ilk gün iki damla sonraki günler göz iyileşene kadar her gün suya bir damla damlat. Sonrasında haftada bir iki damla damlatırsın.

Metilenmavisi dediğiniz eczanelerdemi bulunur taşlar güzel gösteriyor diye koydum vitasanddan sipariş etmiştim

Petshoptan alacaksın. Deep fix metilen mavisi yada yeni adıyla dezopur diye de geçer. Bio-ichthyo yada contra-ichthyo da olur.

Taşlar boyalı üründür. Salınım yapabilir. Bunun yanında yeme ihtimalleri var. Silis kum kullanırız.

Dediğiniz ilac vitamin tarzı bişey değil mi mavi şisesi ? Eğer oysa bende var kullanmadm henüz petshopda satın aldığımda bana onu verdiler suyub kalitesi artar dediler. Ve deep fix dediğiniz sarı kutulu bi vitamin ben onu suya damlatıyorum o mu?

Bu mavi sıvı. Kutusunu bilmem. Vitamin değil sudaki biolojik oluşumları elimine eder. İsmi nedir ?

Vitamin varsa onu suya damlatma. Vitamin yosun ve algi coşturur. Haftada bir damla bir yemine damlatıp verirsin.

Bunun çok etkili olduğunu duydum suyum 30 ile 40 adası kaç damla sıkmam lazım?

Bunda ichthyo lara göre dozaj yüksektir. Yukarıda yazdığım gibi uygula. İlk gün iki damla sonra günde bir akşamları damlat. Çok kaçırırsan kısmi su değişikliği yapar inceltirsin. Lekesi çıkmaz dikkatli kullan. Halıya giysine dökülmesin. Çok koyu mavi olmasın sabaha mavilik kaybolur.

Yarın bu ilacı alıyorum. Fakat son sorum olucak cem bey yosunu nasıl öldürürüz? Bizim komşunun kocaman akvaryumu var ona sordum bana bi ilac verdi bryaz toz halinde ufak 1 2 ay önce kullandım pek bişy yoktu ama yosun var akvaryumda eminim temizlerken siyah kahveremgimsi bişeyler çıkıyor elime aldığım her ekipman kaygan yağ sıvısı gibi akvaryumda yosun olucak bişryde yok filtre ısıtıcı ada ve 2 büyük taş birde odun gibi bişey süs niyetine almıştım çok seviyor içinden geçip gidiyor gerçek odun değil tabiki ondan mı kaynaklanıyor hayvan 1 tanayken koca akvaryumun hemen kirlenmesi ve kaygan olması beni kuşkulandırıyor...

Geri