Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbagam 19 gündür aç hala bişiy yemiyor :S

theneco1993

Yeni Üye
Kaplumbagam 19 gündür aç ve hala bişiy yemiyor gözleride kapalı duruyor kabugu yumuşamaya başladı kabuk sertleştirici aldım alalı 5 gün kadar oldu 2 kere kullandım pek etkisi yok daha ne yapmalıyım suyu sıcacık kuru alanı var çıkıyor öglece uyuyor ara sıra elime alıp yem vermeye çalışıp gezdiriyoruz elimde uyumasına pek izin vermiyorum ne yapmalıyım.

Geçmiş olsun. Su sıcaklığı uygunsa kış uykusu ihtimali biraz zayıf kalıyor bence. Kaplumbağanız hasta galiba. Uzun süredir birşey yemediği için de vücut direnci düşmüştür. İmkanınız varsa mutlaka bir veterinerine gösterin.

Her gün Güneşe çıkarın balkonda 30 dk güneşlensin ardından bir kaç dakika sonra suya koyun yemi suyun içine atın dursun isteyince yiyecektir.
Üyeden alıntı : eczaneden terramycin merhem, tobrex ya da gentagut gibi damlalardan alıp kullanabilirsiniz.. 1 hafta süresnce sabah ve akşam gözlerine damlatın ve 15-20dakika bekleyin suya koymadan. o şekilde düzelecektir büyük ihtimalle.. bir de filtrasyona ve kullandığınız suya dikkat etmeniz gerek.. sudan kaynaklı da olabilir enfeksiyon kullandığınız kabuk sertleştiriciden de.

Kaplumbağalar ilk zamanlarında insanlara alışık olmadığından dolayı elden yemek isteyebilirler veya aldığınız zamandan beri süre gelen hastalığından dolayı da yemek yemeyebilirler kaplumbağaların güneş alması çok önemli güneşlendikten sonra deneyin veterinere götüremem derken yokmu veteriner nerde oturuyorsunuz

Kütahya/Gediz oturuyorum Gediz'de 1 tane balıkcımız var oda ne anlar kabuk sertleştirici felan verdi okadar çok anlamıyor
Suyumun derecesi 28 de duruyor hep.
Şu aralar güneşte yok yagmur yagıyor güneş çıkınca dediklerinizi yapacagım
Teşekkürler...

Geri