Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Filtre ve Kum Miktarı Tavsiyesi

iGuney

Yeni Üye
Herkese merhaba,
Daha çok minik olan kaplumbağamızı ölüm fanusundan kurtarmak için 50x30x23 Boyutlarında bi akvaryum edindim.
Kurualanı hafta sonu kendim yapacağım.
Kurualan ısıtıcısı için bi konuda Cem beyin tavsiyesiyle ktx 2829 siparişi verdim.
50w ısıtıcı mevcut şu an.
Filtre ve kum almak istiyorum bunun için akvaryuma uygun tavsiyelerinizi beklemekteyim.

Yükseklik 23 cm bu çok kısa. Buna yatay konumlandırmalı iç filtre uygun olur. 400-500 lt/h debili bir filtre lazım.

Kum olarak 0.5-1 mm aralığında çapa sahip sarı silis kum uygun. Bunda vitasand pro78 marka sarı silis kum kullanıyoruz. Hayvan eşelenip vakit geçirir. Altbağadaki eski plakaları ve bacaklarındaki eski derileri sürtünüp atar. Hazımsızlık çektiğinde kumu yer, bağırsaklarındaki olası parazitleri atar.

Yalnız yükseklik az bu durumda 2 cm üstünü aşmamak lazım.
50*30*2/1000= 3 kg yeterli.

Yükseklik 30 cm Cem bey yanlış konumlandırmışım.
Filtre için öneridiğiniz bir marka var mı?

30 ise kum ile birlikte 28 cm'ye düşer. Boyu 26 cm'yi aşmayan bir filtre lazım. Yada yatay konumlandırılabilen. Önerebileceğim yok. Siz link atın inceleyim. 500 lt/h debili olsun.

Geri