Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam 5 gündür yemek yemiyor

waterlife

Bronz 5 Üye
Arkadaslar kaplumbağam 5 gündür yem yemiyor :/ Hep uyuyor.Ve azönce bu konuyu açarken yarım yem yedii :D Ama hala halsiz :/ Ne yapmalıyım?

Cvp: Kaplumbağam 5 gündür yemek yemiyor

Hastalık belirtilerini iyi gözlemleyin.Akciğer enfeksiyonu olabilir.İştahını açacak yiyecekler yapmayı ya da vermeyi deneyin. Örneğin sevdiği yiyecekleri birbirine karıştırıp verebilirsiniz.

Öncelikle alt kabukta kızarıklık ya da pembeleşme var mı? Ağzını sürekli açarak mı nefes alıor? Hapşıruyor mu? Eğer bu belirtiler yoksa iştahsızlığı suyun yeterli ısıda olmamasından olabilir.

Artık hergün pek istemesede yiyor yemlerini...
Dediğiniz gibi baktım alt kabuğunda pembeleşmek yok,kızarıklıkta yok.Ağzını açarak nefes almıyor.Sadece 1 kere hapşururken gördüm o kadar.
Sadece kuru bölgede hep uyuyor.Bazen suya kendisi giriyor yüzüyor biraz sonra tekrar kuru bölgeye.Halsiz gibi böyle.Galiba kış uykusuna yatacak..Kıvırcıkda veriyorum çok seviyor.Artık yemlerini yiyor o sorun kalmadı ama işte hep uyuyor..Bol bol güneşlendiriyorum.Of nesi var ya Kapluşumun :/

Su ısısı kaç derece? Kuru alanı ısıtıyor musunuz?

Suanlik isiticilari yok malesef :/
Yakinda alacagiz ama.Kaldiklari oda cok sicak zaten.Ama ne olursa olsun isitici lazimmis heleki boyle durumlarda :/ Yakinda alacagim.Gunes banyolarinida hep yaptiriyorum.gunde neredeyse 1 saat gunesleniyorlar.Dedigim gibi yemlerini yiyor ama surekli uyuyorr :/ Hep banyolarini da yaptiriyorum :/ Of ya anlamiyorum acaba nesi var..

Akvaryumlarını evde güneş alan bir yere koyun. Isıtıcı gelene kadar sularını sık sık kontrol edin çok soğumasın. Yemek yemeleri güzel şu an için sadece suyun soğukluğundan hareketsiz kalıyorlardır diye düşünüyorum ama ısıtıcılarının olmadığı her gün hastalanma riski taşıyorlar.

Himm anladim :/
Simdi Bir legene su koydum birde tabagi ters cevirdim kuru bolge yaptim oyle.2 Kaplumbagamida aldim legene koydum birisi zaten saglikliydi.Iste hasta oldugunu dusundugum azonce suya girdi biraz yuzdu sonra kuru bolgeye cikti..Kivircik verdim yemedi...

Kıvırcık ya da diğer yeşillikleri küçük kapluşlar zor yerler. Pek tercih etmezler yani. Ana yeminden yiyor olması daha önemli.

Anladim,peki hersey icin cok tesekkurler.Umarim kaplumbagam hasta degildir :/

Rica ederim. İnşallah bir hastalığı yoktur :(

Umarim :( Elime aldim,uyudu hemen..Neyse kis uykusuna yatmasinda :(

Geri