Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bir sıkıntı var mı bilmiyorum.

Tamerr

Yeni Üye
Daha yeni bir su kaplumbağası aldım. Büyükçe bir fanusu var ve şuan orada yaşıyor. Karides ile besliyorum. Yemlerini gayet iyi bir şekilde yiyor fakat tek bir sıkıntı var. Sürekli uyuyor. Oturup dinlenmesi ve birazda sudan çıkıp yürümesi için bir trafosu var. Trafonun altına giriyor orada uyuyor. Daha yavru olduğu için hareketli olması gerektiğini düşünüyorum. Tabii ki her zaman uyumuyor fakat gündüzlerin %50'si uyuyor. İnternette almadan önce makaleler okudum ve hayvanın sürekli aktif olması gerektiği yazıyordu bende şüphe ettim sizce sıkıntısı nedir ?

Fanusun resmini atın bakayım.

Hareketsiz olduğu kadar fazla hareketli olması da iyi değildir. Enerjisini harekete harcadığında bünyesi zayıflar hastalığa karşı direnci düşer.

Hayvan esintiye cereyana maruz kaldı mı? Pencere açılması yada klima gibi?

Alan dar ortam sıcaksa hayvan hareket yerine dinlenmeyi tercih edebilir.

Yemleme sonrası doyduklarında 1 saat içinde hazmetmek için şekerleme yaparlar.

Kabuk boyu kaç cm?

Fanusumun resmini kısa bir süre içinde atacağım şuan evde değilim. Esintiye ve klimaya asla ve asla maruz kalmadı odada pencere arada bir açık oluyor onuda üstten açıyorum. Hava 35 derece haklı olabilirsiniz. Kabuk boyunuda dediğim gibi kısa bir süre içinde atacağım. Fakat şuan yavrular alalı çok olmadı.

Problem değil yarın atın. Hayvanı rahatsız etmeyin uyusun.

Tamamdır yardımlarınız için minnetarım yarın yollayacağım.

Geri