Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akvaryum çok kötü kokuyor

Atyxah

Gümüş 5 Üye
2 haftada bir de temizlesem yine kötü kokuyor 15L civarı su var minik bir akvaryum 50x16x20 bir akvaryum (20 su yüksekliği)

su motoru da var çok çabuk kirleniyor 2 gün sonra kokmaya başlıyor suyun rengi de sararıyor bunun için kullanabileceğim bir damla-kimyasal felan var mı hayvana zarar vermeyecek şekilde

Su miktarı az olduğu için su çabuk kirleniyor ve kokmaya başlıyor. Kimyasal kullanmak yerine akvaryumu büyütmeniz daha iyi olacaktır.

Akvaryum büyütülecek. Hayvana paralel olarak akvaryumda büyütülmeli sarılık idrar kaynaklı amonyak. Bu yoğunlaştığında hayvanı zehirler.

Akvaryum büyütülecek. Hayvana paralel olarak akvaryumda büyütülmeli sarılık idrar kaynaklı amonyak. Bu yoğunlaştığında hayvanı zehirler.
hayvan zaten daha 5cm boyu var akvaryumu da boyuna göre yeterli şuanlık gayet rahat ediyor

su düzenleyici, metilen mavisi felan duymuştum bunlar koku için felan bir işe yarar mı

Benim hayvan da 5cm iken ben 60 litrede bakıyordum. Hiç pislenme sorunuyla karşılaşmadım.

Genel temizlik yapıp komple temizleyin. Sonra kokma süresine bakın. Kaç gün sonra oluyor. Koku idrara bağlı amonyak uçmasından.

Kirli haliyle resmini çekip atabilir misiniz?

Su motoru dediğiniz dalga motoru mu, iç filtre mi?

Genel temizlik yapıp komple temizleyin. Sonra kokma süresine bakın. Kaç gün sonra oluyor. Koku idrara bağlı amonyak uçmasından.

Kirli haliyle resmini çekip atabilir misiniz?

Su motoru dediğiniz dalga motoru mu, iç filtre mi?
çok derin temizlik yaptım jiletle iç dış camları felan bile kazıdım şuan koku yok kirli resmi de yok ama su yüzeyi küflenmiş gibi beyaz beyaz yosun tutmuş gibi bir katman bile vardı hayvan suyun içinde blurlu gözüküyordu yani ama şuan gayet temiz

motor da iç filtre, 1 hafta çalışınca tıkanıyor çalışmaz oluyor 4w minik bir filtre

IMG_20231010_203551.jpg
IMG_20231010_203634.jpg

can benim bile filtrem 600l debili. o akvaryuma o filtre yeterli. 15 litre su varmış.

O filtre uygun değil. Bırak bir haftayı her gün temizlenmesi gerek. Yeterli filtrasyonda yapamaz. Dolayısıyla karşı uçtaki kirleri çekemez.

Bu akvaryumun tam ölçüsü nedir? 16 cm'den büyük gibi duruyor kısa cam. Hayvan hareket edemez.

O filtre uygun değil. Bırak bir haftayı her gün temizlenmesi gerek. Yeterli filtrasyonda yapamaz. Dolayısıyla karşı uçtaki kirleri çekemez.

Bu akvaryumun tam ölçüsü nedir? 16 cm'den büyük gibi duruyor kısa cam. Hayvan hareket edemez.
Evet bende dedim benim akvaryumun aynısı gibi diye ama 16 cm en yazmış

Bu arada baktım prodac marka su ısıtıcı bayağı güzel. Tetra ht'ye alternatif olur. Tavsiye isteyen olursa önerin.

Geri