Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akvaryum çok kötü kokuyor

Ama bi gariplik var yani filtrenin o kadar kirlenmesi garip değil mi? Taş gibi bir şey var bide sanki
yok hocam taş değil yemi çekmiş

akvaryum 49x27x17 ama su seviyesi 49x20x17
O filtre uygun değil. Bırak bir haftayı her gün temizlenmesi gerek. Yeterli filtrasyonda yapamaz. Dolayısıyla karşı uçtaki kirleri çekemez.

Bu akvaryumun tam ölçüsü nedir? 16 cm'den büyük gibi duruyor kısa cam. Hayvan hareket edemez.

O filtre uygun değil. Bırak bir haftayı her gün temizlenmesi gerek. Yeterli filtrasyonda yapamaz. Dolayısıyla karşı uçtaki kirleri çekemez.

Bu akvaryumun tam ölçüsü nedir? 16 cm'den büyük gibi duruyor kısa cam. Hayvan hareket edemez.
çok güzel çekiyor aslında hatta itiş gücü fazla geliyor hayvan yüzemez rahat duramaz diye önüne ısıtıcı koyuyorum ısıtıcı motoru blokluyor o halde bile gayet iyi

tertemiz ediyor motor çalışıyorken motoru kapayınca kirleniyor bir de motor çabuk kirleniyor

çok güzel çekiyor aslında hatta itiş gücü fazla geliyor hayvan yüzemez rahat duramaz diye önüne ısıtıcı koyuyorum ısıtıcı motoru blokluyor o halde bile gayet iyi

tertemiz ediyor motor çalışıyorken motoru kapayınca kirleniyor bir de motor çabuk kirleniyor
Motor güçlü olabilir evet belkide hazne küçük olduğu için çabuk kirleniyor bunu da düşünmek lazım

Filtre bir haftadan daha kısa sürede kirleniyorsa akvaryum yetersiz geliyordur. Özellikle 3 günden kısa sürede kirleniyorsa kesinlikle büyütülmesi gerekir.

Filtre hava kabarcığı veren bir model olmalı. Amonyak sudan oksijene bağlanarak uçar. Suya hava kabarcığı yoluyla oksijen girmezse sudaki olan oksijen biter ve amonyak yoğunlaşır buna amonyak patlaması deriz.

Filtre hava kabarcığı veren model. Su çıkış üstündeki ufak boruya serum hortumu takıp akvaryum dışına uzatın. Çok aşağı sarkacak kadar uzun olmasın.

Yemleri ölçü üstü vermeyin. Artmasın suda artık yapmasın. Hatta elden yedikçe tek tek verin.

Bu ikisini yapın yine çare olmazsa akvaryumu büyüteceksiniz.

Filtre bir haftadan daha kısa sürede kirleniyorsa akvaryum yetersiz geliyordur. Özellikle 3 günden kısa sürede kirleniyorsa kesinlikle büyütülmesi gerekir.

Filtre hava kabarcığı veren bir model olmalı. Amonyak sudan oksijene bağlanarak uçar. Suya hava kabarcığı yoluyla oksijen girmezse sudaki olan oksijen biter ve amonyak yoğunlaşır buna amonyak patlaması deriz.

Filtre hava kabarcığı veren model. Su çıkış üstündeki ufak boruya serum hortumu takıp akvaryum dışına uzatın. Çok aşağı sarkacak kadar uzun olmasın.

Yemleri ölçü üstü vermeyin. Artmasın suda artık yapmasın. Hatta elden yedikçe tek tek verin.

Bu ikisini yapın yine çare olmazsa akvaryumu büyüteceksiniz.
hem yemi fazla veriyordum yemediği artıyordu sonra da gelip yemiyor zaten hem de borusu da var da ben kullanmıyordum gereksiz diye

teşekkür ederim bilgileriniz için

1 haftadan sonra kirlenmeye başlıyor 2. haftada kirleniyor 2 haftadan sonra artık pis pasak götürüyor

Filtreyi düzenli olarak haftada iki kez temizleyin. Biriken dışkı mayalanıp göz ve kulak enfeksiyonuna neden olan bakteri üretir.

Filtreyi düzenli olarak haftada iki kez temizleyin. Biriken dışkı mayalanıp göz ve kulak enfeksiyonuna neden olan bakteri üretir.
IMG_20231014_221956.jpg
IMG_20231014_222002.jpg
IMG_20231014_222014.jpg

tam 5 gün oldu hiç dokunmadım su yüzeyi böyle olmuş filtre hep çalışıyordu su seviyesi zaten buharlaşmayla sürekli azalıyor yarın yılayacağım akvaryumu

bahsettiğim olay buydu bu yağ tabakası kalınlaşıp artıyor bekledikçe

çözümü var mıdır yoksa sürekli temizleyecek miyim

normalde yukarıdan bakınca temizken kum net bir şekilde gözüküyordu

kamerada parlama felan yok normal gözüken şekilde çektim

Yağlı yiyecek veriyor yada devit kullanıyor musunuz?

Yağlı ise kum tozu kaynaklı değil. Filtreyi 3 günde bir temizleyin su çıkış borusu içinde kir tortulanmış olabilir onu da kulak pamuğu ile temizleyin.

Bunu yapacak başka birşey gözükmüyor. Kiri maşrapayı hafif eğerek alın tekrar olursa. Ama bu normal bir durum değil onu söyleyim.

Yağlı ise kum tozu kaynaklı değil. Filtreyi 3 günde bir temizleyin su çıkış borusu içinde kir tortulanmış olabilir onu da kulak pamuğu ile temizleyin.

Bunu yapacak başka birşey gözükmüyor. Kiri maşrapayı hafif eğerek alın tekrar olursa. Ama bu normal bir durum değil onu söyleyim.
Kuru alan salınım yapıyor olabilir mi?

peki neden kaynaklı olabilir yani bi hayvan var ısıtıcı var filitre var kuru alandan da herhangi bir şey gelme ihtimali yok

verdiğim yemler de belli

Bugün akvaryumu temizledim ısıtıcısı kuru alanın suya giren kısmı ve motorun tüm yüzeyleri o kadar yağlıydı ki ova ova yağlarını çıkardım ayçiçek yağı gibi yağ vardı hepsinin üzerinde. Suyu da tayzikli hortumla 5-6-7 kez felan doldurup boşalttım akvaryumu iyice yıkadım. İç filitrenin borusunu da taktım hava girişi de mevcut şuan. Daha başka yapabileceğim bir şey var mı dış filitreye gerek var mı hayvan çok pis büyüdükçe daha da mı pisleşecek bu küçükken böyle değildi 5cm felan oldu boyu

Akvaryum küçük bu akvaryuma dış filtre olmaz.

Tek çare akvaryumu yenilemek olacaktır.

O yağlanan şey alg. Gıda artıkları dışkı mayalanması ile oluşur.

5 cm kabuk boyundaki hayvana yem az. Sabah 3 tane stick akşam 7 tane gammarus verin. Tek tek yedikçe atın.

5 cm kabuk boyundaki hayvana yem az. Sabah 3 tane stick akşam 7 tane gammarus verin. Tek tek yedikçe atın.
2 stick veriyordum yiyemiyordu 1.5 ila 1.3 tane yiyebiliyordu 3 taneyi hiç yiyemez

baby modeli değil https://www.trendyol.com/tetra/reptomin-stick-kaplumbaga-yemi-1lt-270gr-p-463927878 bu resimdekinden

gammaruslarım da çok küçük aşşağı yukarı boyutları da bu resimdekiler kadar bundan küçük olanı da var ama bu resimdekinden büyüğü yok karışık sanırım petshoptan zamanında almıştım plastik kapta dandik bir gammarus https://tr.aliexpress.com/item/1005001836776466.html

Geri