Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam bacaklarını arkaya doğru uzatıp geriniyor

minikedi_hande

Bronz 5 Üye
1. kapluşum arada durup bacaklarını arkaya doğru uzatıp geriniyo gibi yapıyo.bunun bir nedeni var mı?
2.kapluşuma önümüzdeki günlerde akvaryum alıcam fakat onu plastik kapta görünce içim acıyo.onun için cam fanusta da yaşayabilir mi birkaç günlük falan.yoksa akvaryuma kadar dursun mu plastik kapta?

Edit furkan54ozan: Konu baslıgı konu içeriğiyle alakalı olmalıdır.

RE: 2 soru da benden...

1.Güneşlenirken bacaklarını geriye doğru uzatırlar kurumak için de yaparlar.

2.Kap da fanus da aynı şey bence.Hemen akvaryum almanız daha hayırlı olacaktır.

teşekkür ederim.

Edit furkan54ozan: Kısaltma yaparak konusmak yasaktır.

Ama evde fanus varsa kaptan daha iyidir birkaç günlüğüne... En azından daha fazla su koyabilirsiniz fanusa... Kuru alanı biraz daha zor yapılır ama o ayrı konu... Ama en azından kapta yürüyeceğine, onda az da olsa yüzebilir...Akvaryum alana dek fanusta olması daha iyi ama evde yoksa fanus, brkaç gün için para verip almaya değmez gibi geliyor bana

evde fanus var o sorun değil ama ben fanusa koymayı pek istemiyorum çünkü hareket edecek alan çok fazla yok

Gerinerek guneslenmelerin sebebi bu sekilde gunes isigini daha iyi alabiliyorlar. Cam fanus iyi bir fikir degil hem cam fanusa alisacak onun stresi var yemiyor diye konu acacaksiniz ardindan akvaryuma gececeksiniz tekrar ayni alisma suresi tekrar yemiyor diye konu acacaksiniz. Bu yuzden biran once akvaryum alip biraz daha kapta sabredeceksiniz

peki ama benim kapluşum güneşlenmiyorken de ayaklarını arkaya doğru havaya kaldırıyor

Kuru alanda her su kaplumbağasının yaptığı tipik harekettir, ısınma lambası altında gerinerek kururlar hatta kısa süreliğine uykuya bile dalarlar o şekilde. Endişe etmenize gerek yok yaptığı çok doğal bir hareket yani.

minikedi_hande' Alıntı:
peki ama bnm kapluşum güneşlenmiyorken de ayaklarını arkaya doğru havaya kaldırıyor

Gunesleniyor dedim diye gunes altinda degil isitici lamba altindada aynisi sicakligi daha iyi yakalayabilmek icin.

Korkulacak birşey değil bacaklarını geriye doğru uzatması çünkü benim kaplumbağamda suyun içerisinde taşa tutup bacaklarını geriye doğru uzatıyor.

evet aynen öyle yapıyo :)

Geri