Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam Çok Uyuşuk

Zencefil

Bordo Bereli
1 haftadır Pakizem de bir değişiklik var.Bütün gününü suyun içinde ki bir kayanın üstünde geçiriyor.Eskiden kıpır kıpır olan kaplumbağaya ne oldu da bu kadar hareketsiz hale geldi anlayamıyorum.
Suyu 28 derecede sabit, kuru alanında spot lamba var.D3 vitamini kullanıyorum yemlerine ek olarak.
Herhengi bir hastalık belirtisi yok şu anda.
Acaba neden böyle olmuştur ya da yanlış yaptığım birşey mi var.Yardımlarınızı bekliyorum :(

evet yaş ilerledikçe uyuşuklaşmaya başlıyorlarmış...bir de çok temiz suya alışıksa ve suyu pislenmişse de aynı davranışı gösteriyorlar..
umarım önemli birşeyi yok yoktur

Forumdaki hastalık konularını araştırın.
Eğer hastaysa belirtilere göre tedavi uygularız

Şu anda kabuk değiştiriyor bu durgunluğunun sebebi olabilir mi acaba?

Benim kapluşumun da yaşı büyük. Bazen çok uyuşuklaşıyor hakikaten. Hatta kuru alana çıkıyor bir gün boyunca inmiyor. Yemini reddetme,sesli nefes alma, burnundan baloncuk çıkarma vs. gibi şeyler yoksa endişe etmeyin. Kabuk değiştirdiğinden olabilir, akvaryumun yerini değiştirdiyseniz olabilir. Sadece d vit değil de bu ara multivitaminlerden verin isterseniz.

Yardımlarınız için teşekkür ederim :) Bakımına biraz daha dikkat edicem umarım eski yaramaz haline geri döner.

Geri