Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam Derin Suda Yüzemiyor

aysimacik

Bronz 5 Üye
Kaplumbağamı alalı 4 hafta oldu kaplumbağama Plastik Kapta (saklama kabında) bakıyorum
su seviyesi şu an ayakları yere yere değecek şekilde su seviyesini arttırıyorum ancak deli gibi çırpınmaya başlıyor ve kuru alanına da çıkamıyor (ki her zaman çıkabildiği şekilde):)
Eğer su seviyesini yükseltirsem bir şey olur mu acaba suyun içinde uzun süre kalır falan ne yapacağımı bilemiyorum. Yardım eder misiniz?:shy:

Cvp: Kaplumbağam Derin Suda Yüzemiyor

Kaplumbağalar çok iyi yüzücüler :)
Merak etmeyin hiç bir şey olmaz.Siz su seviyesini yükseltin.

Su seviyesini yükseltmek iyi bir şey çünkü ne kadar çok su, o kadar çok yüzecek ve oyun oynayacak alan demek.

Yok; ancak alabileceğim akvaryumdan daha büyük içinde ısıtıcı var kuru alan için de lambam(spot) var ben Atom um için yeterli olabileceğini düşünüyorum kabuk boyu 2,5 cm falan aldığım pet shopta 6-7 tanesini küçük bir ölüm havuzunda besliyorlardı ben onların daha rahat etmesini istiyorum :D

Fotoğraf koyabilir misiniz?

şu an evde fotoğraf çekebileceğim bir şey yok eğer arkadaşlardan telefon falan bulursam atarım fotoğrafları :(

Evet bende fotoğrafları görmek isterim.

Bu çok yanlış bir düşünce bence.Bir plastik kap akvaryumun verdiği rahatlığı vermez.Hayvana bu şekilde yazık ediyorsunuz.100 lt lik bir akvaryum size 1 yıldan fazla gider.Hem de kapluş rahat eder.Bu şekilde rahat etmiyor.plastik kaplar hayvanlar için uygun değil.Öyle olsaydı akvaryumu icat etmezlerdi.

walla benimkiler en başta 2 gün fln plastik kapta kaldılar sonra akvaryum aldım su yüksekliği dirseğim kadar neredeyse ve gayet iyi yüzüyorlar başta çırpındılar falan ama şu an rahatlar :D:D

Bence su seviyesini ellemeyin alışmadığı için olabilir sürekli sıcak tutun kuru alana da eğimli bir rampa yaparsanız rahat rahat çıkar diye düşünüyorum :)

Geri