Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Kaplumbağam devamlı uyuyor

aykut

Yeni Üye
1 adet buyuk kaplumbağam var yanına gecen hafta 2 adet yavru aldım birisi cok hareketli diğeri devamlı uyuyor acaba hasta mı yardım edebilirmisiniz yemim turtle stıck beğenmemiş olabilirmi ?

edit tubidik : Konu başlığı içeriği ile alakalı olmalıdır.

RE: Lütfen Yardım !!!

kaplumbağanız kış uykusuna yatmış olabilir fakat çok kısa biçimde anlatmışsınız belki kaplumbağanın rahatsızlığı falan vardır daha ayrıntılı bir biçimde anlatabilir misiniz?

Belirtilerden fazla bahsetmemişsiniz. Burun akıntısı, devamlı kuru alanda kalma, esneme, tıslama gibi sesler çıkarma, alt kabukta pembelik, gözlerde yada boyunda şişkinlik, yem yememe... Bu belirtilerden hangileri var? Kaplumbağanızı hangi koşullarda besliyorsunuz ?

forumdan mailto:/forum/akciger-enfeksiyonu-respiratory-infection-t-148.html kısmını inceleyin. Daha iyisi imkanınız varsa veterinere götürün...

Kaplumbagalarda bizim gibi canlı. Bir tanesi haraketli olur. Bir tanesi uyuyup güneş banyosu yapmayı
tercih eder. Bu çok dogaldır.

Altları pembe değil sarımtrak bir renk var.Bir tanesi devamlı kafa içerde ayaklar dışarda devamlı kuru yerde uyumakta yemleri üçüde cok nadir yiyor günün çoğunluğunu uyumakla geçiriyolar

Yeni gelen kaplumbağaların yem yemekte tereddüt etmesi doğal, alışmaları için zamana ihtiyaçları var. Ama suya girmeme bir hastalık belirtisi olabilir. Bence siz vakit kaybetmeden veterinere götürün...

Geri